Embéčko

Kupte si v aukci embéčko britské velvyslankyně!

Kupte si v aukci embéčko britské velvyslankyně!
Zdroj: Facebook Jan Thompson

Britská velvyslankyně končí svou misi v České republice a loučí se se svým starým embéčkem. Můžete si ho koupit v aukci, peníze půjdou na charitu.

Jan Thompson, britská velvyslaňkyně v ČR, je šarmantní dáma, která všem ukázala, že být velvyslancem nemusí být nutně nuda. Jenže teď ve své funkci končí. A udělala to opět po svém, natočila vtipné video, ve stylu filmu Láska nebeská, ve kterém se s Českou republikou loučí a nám všem vzkazuje: Češi, jste skvělí!


DOPORUČUJEME: Renovace Porsche 911 z roku 1969 ve čtyřech minutách

Fanoušky do aut ještě víc ale zajímalo, co se bude dít s její Škodou 1000 MB, které si Jan Thompson pořídila a o kterém říká, že to byla láska na první pohled. „Zamilovala jsem se do něj opravdu jen co jsem ho viděla v časopise na obrázku,“ zopakovala v několika rozhovorech. „Lidé z ambasády mi ho pak pomohli sehnat, na služební cesty jsem jezdila Jaguarem s řidičem, na soukromé cesty jsem nejraději řídila embéčko. Bylo to dobrodružné, bořilo ledy mezi lidmi a mě to náramně bavilo,“ vzpomíná. Přestože si původně chtěla auto vzít s sebou do Velké Británie, stejně jako dvě kočky, které adoptovala z útulku, nakonec se rozhodla jinak - auto nabídne v aukci a peníze za něj půjdou na charitu, konkrétně pro britskou společnost Sue Ryder, která v Česku poskytuje hospicovou péči pro staré lidi. Jan Thompson o tom informovala na svém Twitterovém účtu i na facebookových stránkách britské ambasády.


DOPORUČUJEME: James May prodává svůj Rolls Royce. Důvod? Je na něj alergický...

Embéčko z roku 1968 koupila Thompson od prvního majitele a jak je vidno, auto je v perfektním stavu. Bylo celou dobu garážované a mělo perfektní servis. Zájemci o auto se mají přihlásit přes mail na britskou ambasádu, vyvolávací cena embéčka je 30 000 Kč a vítěz aukce bude vyhlášen 10. ledna. Tak co, chcete auto, které bylo ve službách britské diplomacie?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události