Automobilky

Hyundai bleskově reaguje na Škodu. Odhalil design nového Santa Fe

Hyundai bleskově reaguje na Škodu. Odhalil design nového Santa Fe
Zdroj: Hyundai

Automobilky se předhánějí při zveřejňování novinek. Hyundai přebíjí Škodovku dalšími detaily o nové generaci velkého SUV.

Hyundai před pár dny zveřejnil jen jemný náznak obrysů nového Santa Fe. Mladoboleslavská Škoda odpověděla zveřejněním skic vlastní novinky Vision X. A další reakce trvala jen pár hodin – Hyundai přidává mnohem konkrétnější nákresy nové generace SUV.

Santa Fe bude samozřejmě o poznání větší než crossover Vision, míří do vyšší kategorie, kde bude konkurovat spíš Kodiaqu. Přesto se automobilky neopomenou při postupném odhalování detailů popíchnout.

Související obsah

Jak škodovácký Vision X, tak nové Santa Fe se v březnu představí na autosalonu v Ženevě. Hyundai se ale chystá uspořádat premiéru už o několik dní dříve.

Zatím jsou ale v Nošovicích na informace skoupí. „Čtvrtá generace SUV modelu se vyznačuje luxusním designem založeným na robustní, stylové a objemné kompozici odrážející novou identitu designu SUV značky Hyundai,“ uvedla automobilka v tiskové zprávě.

Každopádně podle nákresů je design Santa Fe hodně výrazný. Designéři se snažili o futuristický vzhled. Přídi dominuje velká kaskádovitá mřížka doplněná o samostatný systém světlometů s rozdělenými denními a hlavními světly. „Zadní část pak vyjadřuje sebejistý a stabilní postoj s jedinečnými zadními světly, duálními tlumiči a objemným designem nárazníku,“ popisuje automobilka.

O interiéru v Hyundai zatím mlčí. Tak alespoň pár informací k výbavě: k dispozici by měla být kompletní nabídka aktivních bezpečnostních prvků Smart Sense, auto bude umět aktivně zabránit srážce s vozidly přijíždějícími z míst, kam má řidič špatný výhled. Hyundai avizoval i nový systém sledování posádky na zadních sedadlech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události