Radar

Pasti na dálnici: Víme, kde se bude letos na D1 měřit rychlost!

Ministerstvo dopravy, Ředitelství silnic a dálnic a obce už se dohodly na tom, kde přesně se v tomto roce bude měřit rychlost na dálnici D1. Jedná se o tři modernizované úseky - jeden je ve středních Čechách a další dva na Vysočině.

Jeďte povolenou, maximálně osmdesátikilometrovou rychlostí - jinak zaplatíte pokutu. Tohle letos čeká řidiče na dálnici D1 hned na třech místech. Kde přesně budou rychlost hlídat kamery a radary? Na Benešovsku - mezi Ostředkem a Šternovem, na Humpolecku - od Hořic do Koberovic a od Velkého Meziříčí ke Lhotce - kde už se měřilo i loni.

Radary budou podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Rýdla v provozu celou stavební sezónu, tedy plus mínus od března do listopadu.

 

Související obsah

Navíc se jedná o tom, že by měřící kamery během roku mohly přibýt i na jednom z dalších tří modernizovaných úseků. A to buď na úseku mezi Jihlavou a Velkým Beranovem nebo na trase mezi Devíti Kříži a Ostrovačicemi. Případně je ve hře i úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem - ten má přitom podle informací televize Nova největší šanci na "vítězství".

Na kterém z těchto úseků se nakonec čtvrtá sada měřících kamer objeví, bude záviset na zahájení a postupu stavebních prací.

Související obsah

Všichni řidiči, kteří v opravovaném úseku překročí povolenou osmdesátku, zaplatí tisícikorunovou pokutu.

Už loni na podzim se rychlost na modernizované D1 začala měřit mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou. Během tří měsíců osmdesátku překročilo více než 20 tisíc hříšníků. Z toho hned 40%, tedy skoro 10 tisíc bylo cizinců. Přitom tři čtvrtiny z nich už tisícikorunovou pokutu zaplatily. Vybrané peníze - v tomto případě se jedná téměř o 20 miliónů korun - by dotčená obec, která peníze vybírá, měla vždy investovat do bezpečnosti silničního provozu ve svém okolí.

pez, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události