Uber

Oběť samořízeného vozu byla asi bezdomovkyně. Auto ani nebrzdilo

Autonomní auto Uberu, které v noci na pondělí usmrtilo ženu v Arizoně, jelo rychlostí přes 60 km/h. Před srážkou ani nezpomalilo. Vyplývá to z informací policie.

Obětí nehody je 49letá Elaine Herzbergová. Pozdě večer přecházela ulici mimo přechod a tlačila kolo. Srazil ji samořiditelný vůz společnosti Uber, který v tu chvíli byl přepnutý v režimu autonomního řízení. Žena byla zřejmě bezdomovkyně, informuje web The Verge. Po nehodě byla převezena do nemocnice, kde zraněním podlehla.

Za volantem seděl 44letý Rafael Vasquez, který ale neřídil, pouze dohlížel na autonomní systém. Uber potvrdil, že šlo o zaměstnance, který běžně vozil klienty.

Nehoda v na předměstí Phoenixu je pravděpodobně první, při které zemřel chodec po srážce se samořiditelným autem. Společnost Uber okamžitě pozastavila všechny testy systému po celých Spojených státech. Národní rada pro bezpečnost silničního provozu vyslala do města Tempe svůj vyšetřovací tým. Policie každopádně srážku vyšetřuje jako „běžnou“ smrtelnou nehodu.

Související obsah

Havárie okamžitě vyvolala rozporuplné reakce, zabývat se jí budou úřady, experti i instituce regulující provoz autonomních vozidel a vývoj technologií. Volvo a Toyota, které s Uberem spolupracují, odmítly budoucnost projektu komentovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události