Motorkáři

Pětileté děti vyrazily do ulic na motorce. Zastavila je až policie

Pětileté děti vyrazily do ulic na motorce. Zastavila je až policie
Zdroj: Profimedia

Tak tohle překvapilo i jinak otrlou policejní hlídku. Na hlavní silnici uprostřed města zastavila podivnou dvojici na ještě podivnějším stroji. Podívejte se ve vloženém videu.

Ve východní Asii se na motorkách a skútrech předvádějí všelijaké husarské kousky. Není problém potkat moped, na kterém cestuje celá rodina, nebo se na něm stěhují i dost velké kusy nábytku či elektroniky. Samozřejmě se jezdí většinou bez přileb. Ale co předvedli dva pětiletí kluci v Indonésii, zaskočilo i místní policisty.

Ti minulý týden hlídkovali na frekventované hlavní silnici protínající město Sampang v indonéské provincii Východní Jáva, když si to přímo kolem nich šinuli tihle dva předškoláci na malinké dětské motorce. Zatímco řidič měl alespoň helmu, jeho malý spolujezdec vyrazil do hustého provozu prostovlasý.

Hlídka malé motorkáře samozřejmě zastavila. Pětiletý pilot Restu se jal vysvětlovat, že jsou na cestě na návštěvu k bratranci. Hlídce ukazoval svou helmu a divil se, že by ji měl mít i jeho parťák. "Ano, oba musíte nosit helmy," říká mu policejní důstojník.

Když Restu pochopí, že má průšvih a že mu dokonce hrozí zabavení jeho stroje, rozpláče se. “Nemám peníze na jinou motorku!“ zoufale křičí na policisty.

Policisté nakonec výtečníky uklidní a doprovodí zpátky k rodině.

Ukázalo se, že Restu žije u prarodičů, kteří si mysleli, že kluk jako obvykle jezdí jen po dvorku. Raubíř o svůj stroj nepřišel, ale dostal varování, že na silnici zatím nesmí, jeho prarodiče zase, že si mají vnuka víc hlídat.

Související obsah

Stresující situace nakonec skončila přátelským pohovorem. Chlapcův otec, který kvůli práci tráví většinu času v jiném městě, i Restuův strýc se podílejí na motocyklových závodech, to pravděpodobně dodalo malému motorkáři odvahu vydat se do ulic.

Případ pětiletého chlapce je extrém i na Indonésii, ale jinak patří výlety neplnoletých dětí na motorkách a dokonce v autech k dennímu koloritu, přestože je to nelegální. Hlídky bývají k porušování pravidel hodně benevolentní, mladistvé ani trestat nemohou. Ve videu policisté sami přiznávají, že nelegální vyjížďky dětí jsou v zemi vážný problém. I tenhle roztomilý případ mohl skončit tragédií.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události