Čína

Takhle vypadá souboj o Čínu: Novinky, přepych a krásky v Pekingu

V Pekingu odstartoval 15. ročník jednoho z nejprestižnějších mezinárodních autosalonů na světě. Letos se do čínské metropole sjelo více než 1600 vystavovatelů. Svátek všech automobilových nadšenců si nenechala ujít ani mlado-boleslavská Škodovka, která představila nové SUV Kamiq, určené speciálně pro čínský trh.

Přepychové modely, ekologicky šetrné elektromobily nadupané sporťáky i rodinné vozy. To vše přizpůsobené hlavně nárokům čínského trhu. Na mezinárodní veletrh v Pekingu se sjeli zástupci světoznámých automobilek, aby milovníkům motorismu představili to nejlepší ze svých výrobních linek.

A nasazení odpovídá velikosti a atraktivitě čínského trhu. O světové premiéry letos rozhodně nebyla nouze. A aby se potenciálním zákazníkům lépe nakupovalo, nechyběly na mezinárodním veletrhu ani krásné hostesky a čínské rytmy.

Zahanbit se rozhodně nenechala ani mladoboleslavská Škodovka, která v Číně představila nové SUV Kamiq. Světová premiéra proběhla ve velkém stylu i s hudebním doprovodem.

I pro Škodovku jen Čína hodně důležitá. Od roku 2010 je to největší trh české automobilky, loni tamním zákazníkům dodala rekordních 325 000 vozů. I proto chce Škoda ještě letos v Číně vedle Kamiqu, Karoqu a Kodiaqu nasadit další, velké SUV.

“Bude to jediná země, kde budeme prodávat čtyři typy SUV. Potřebujeme větší počet modelů, abychom do roku 2020 dosáhli stanoveného cíle 600 000 prodaných aut ročně,“ říká člen představenstva Škody Auto Alain Favey.

TV Nova / TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události