Cyklostezka

Cyklostezka se kříží se silnicí. Doplatil na to sedmiletý chlapec

Policisté v České Lípě vyšetřují dopravní nehodu u Stráže pod Ralskem, která se stala na cyklostezce, jež je součástí silnice. Osobní auto tam narazilo do sedmiletého chlapce na kole. Školák, který je vážně zraněný, skončil v motolské nemocnici.

Od obce Noviny jede na Stráž pod Ralskem sedmiletý školák. Jede po cyklostezce, která ale v jednom místě kříží frekventovanou silnici. Otec už ho nestihne zastavit. Přijíždí 77tiletý řidič s červenou dacií. Následuje náraz.

Dispečink záchranné služby na místo vysílá vrtulník. "Nezletilá osoba byla s těžkými poraněními transportována do nemocnice v Motole. Příčinu této dopravní nehody vyšetřují dopravní policisté z České Lípy," uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Že jde o nebezpečné místo potvrzuje policie i samotní cyklisté. Většina z nich si při přejíždění dává velký pozor. Jiná cyklistka se ovšem chová, jakoby neznala zákon. Ani se nepodívá, jen ukáže a zřejmě si myslí, že má přednost.

Na přejezdu pro cyklisty ovšem nemá absolutní přednost nikdo. A obě strany se musejí respektovat. A teď ještě jednou totéž místo očima řidiče. Do poslední chvíle nevidí, kde přejezd pro cyklisty je. Policie proto požádá úřady o nápravu.

"Je určitě zapotřebí obnovit vodorovné dopravní značení, vysekat roští, které zabraňuje výhledu na dopravní značení," vypočítává šéf českolipského dopravního inspektorátu Martin Markl.

Dopravní policie také navrhne, aby se rychlost na této silnici snížila ze sedmdesátky na padesátku.

pez, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Cyklostezka

Důležité Události