Napadení

Řidič tvrdí, že ho brutálně napadli. Policie zveřejnila záznam bitky

Na veřejnost se dostaly záběry bitky, po které skončil 34letý muž ze slovenského Púchova v nemocnici s přeraženou kostí v obličeji. Tvrdí, že ho napadla dvojice útočníků baseballovou pálkou. Mladíci, které policie díky záznamu vypátrala, však prohlašují, že baseballku nepoužili a že se jen bránili.

Incident se odehrál 30. dubna před desátou hodinou večer na silnici v Dubnici nad Váhem. Napadený Patrik tvrdí, že ho od Trenčína sledoval stříbrný passat, který ho na křižovatce zablokoval a vyběhli na něj dva mladíci s baseballkou.

“Bál jsem se, aby mi nerozbili auto, tak jsem vystoupil. Byla to sekunda,“ popisuje útok. Na záznamu je ale vidět, že už před tím stál u jejich auta. Až pak na něj dva muži vyrazili.

Související obsah

Padlo několik ran, ale že by Patrik dostal do hlavy pálkou, na videu zachyceno není.

Řidič červené fabie však utrpěl zlomeniny obličejových kostí, které si vyžádaly hospitalizaci a operační zákrok.

Policisté dvojici z passatu na základě poskytnutého záznamu vypátrala. Dva bratři ve věku 22 a 19 let si už vyslechli obvinění z pokusu o ublížení na zdraví spáchaného formou spolupachatelství a z výtržnictví.

Jenže bratři popisují bitku trochu jinak. Tvrdí, že basebalovou pálku vzali jen proto, aby muže zastrašili a do hlavy ho prý nepraštili. Z auta vystoupili až potom, co je vyzval řidič fabie. Prý jen bránili. “Vždyť se na nás podívejte, jsme hubení kluci. A on měl snad 120 kilo. To on ohrožoval provoz na silnici a ohrozil víc lidí, ne jen nás,“ popsal pro TV Markíza mladší z bratrů.

Co se přesně na slovenské silnici odehrálo, vyšetřuje policie.

TN.cz / TV Markíza,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události