Trabant

Nadšenec si vymazlil trabanta. Někdo ho ukradl a zapálil v lese!

Vztek a zoufalství prožívá nadšenec, který dlouhou dobu velebil svůj trabant - jen proto, aby mu ho někdo ukradl a zapálil v lese! Na facebooku teď prosí o pomoc při pátrání po vinících.

Krásně opravený a jezdící trabant zmizel podle majitele v pondělí před sedmou hodinou, byl zaparkovaný před obecním úřadem v Poříčanech. Hořící auto ale nahlásila žena na tísňovou linku hasičům až krátce po 14. hodině.

"Jednotky HZS Říčany, SDH Mukařov a SDH Žernovka byly vyslány k požáru vozidla zaparkovaného na lesní cestě v katastru obce Mukařov," potvrdil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Na místo pak vyrazili i policisté.

"Do poslední chvíle jsem tomu nemohl uvěřit, když mi volali policajti, že našli moje auto shořelý v lese. Teď už je to jen zlej sen," napsal majitel trabantu na facebook. Myslel si prý, že jde o vtip kamarádů, ještě před telefonátem policie zjišťoval, jestli ho neodvezl někdo z příbuzných.

 

Na zvelebení trabantu pracoval dlouhé hodiny. "Trvalo to asi rok, než jsem ho dal do kupy. Musel jsem toho hodně opravit a pracoval jsem na tom, aby dostal historické osvědčení. Jezdil jsem s ním asi dva měsíce, než mi ho ukradli," uvedl pro TN.cz Vítek Roudnický.

Související obsah

Podle jeho informací auto ukradli dva mladíci, jejich totožnost ale nezná, proto kromě policie poprosil o pomoc i na sociální síti. "Trábikem se museli někde 8 hodin pohybovat v okolí Kostelce na Černými lesy, Mukařova a Mnichovicema. V Mukařově byli údajně viděni i u Penny marketu," uvedl Roudnický.

Policisté si vyžádali záznamy z kamer u zmíněného obchodu, na případu pracují. Nastala ale komplikace v tom, že auto shořelo v jiném územním odboru, než bylo ukradeno a než bydlí jeho majitel. Proto si teď podle Roudnického přeposílají spis a vše se zdrželo.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události