Policie

Majitel si sám vypátral luxusní auto. Policistům ho ukradli znovu

Majitel si sám vypátral luxusní auto. Policistům ho ukradli znovu
Zdroj: BMW

Tenhle kabriolet BMW za 1,5 milionu je zřejmě prokletý. Majiteli ho ukradli, on se nevzdal a sám si ho vypátral. Přivolal policii, která luxusní vůz zabavila. Jenže “bavorák“ pak zmizel znovu, policistům pod nosem! Zloději si pro něj přišli přímo na policejní stanici.

Kabriolet zmizel koncem roku 2012 z autoservisu, majitel ho ale vypátral ve středočeské Jenči. Policisté pak sporťák zabavili jako předmět doličný a odvezli na policejní stanici v Hostivici. A tam ho někdo ukradl podruhé, informuje ČRo Radiožurnál na webu iRozhlas.cz.

“Vozidlo nebylo zajištěno proti odcizení na dvoře obvodního oddělení Hostivice. Jeden z policistů zjistil, že kolegové odmítli nasadit na vozidlo botičku, neboť nebyli k této činnosti proškoleni. Tuto skutečnost neoznámil vedoucímu příslušníkovi a spoléhal, že nemůže dojít k odcizení zajištěného vozidla,“ cituje iRozhlas.cz protokol z kázeňského řízen.

Majitel auta za chybu policistů vysoudil přes milion korun na ministerstvu vnitra. To ale teď chce náhradu po hostivických policistech. Jenomže platit nemá ten, který v době krádeže sloužil. Generální inspekce bezpečnostních sborů ho sice obvinila, ale soud ho nepotrestal.

Vnitro tak chce peníze od jeho kolegů, kteří měli službu před krádeží a auto nezabezpečili. Oba připouštějí chybu, ale odmítají že nesou vinu. Škodu vnitro vymáhá i po jejich tehdejším šéfovi. Rozhodovat bude soud.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události