Pr článek

LEGENDY 2018 S HLAVNÍM TÉMATEM 100 LET ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY

LEGENDY 2018 S HLAVNÍM TÉMATEM 100 LET ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY
Zdroj: oficiální zdroj

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstupuje do svého 5. jubilejního ročníku.

 - Významné expozici k tomuto výročí, podpořené Magistrátem hlavního města Prahy, je věnováno první nádvoří Výstaviště Praha
- Nejméně 100 exponátů v této expozici pod širým nebem
- Vedle automobilů uplynulého století budou k vidění i motocykly, nákladní vozy a autobusy
- Vzpomínka na počátky automobilismu na venkovní ploše 10 000 m2
- Mezi významnými exponáty této části slavnosti nechybí historické modely Škoda, autobus Škoda 706 RTO nebo TATRA 111

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstupuje do svého 5. jubilejního ročníku. Ten bude velmi výjimečný nejen svým tematickým zaměřením, ale především přesunem této tradiční akce do celého areálu Výstaviště Praha v Holešovicích, a to v termínu 8.-10. června 2018. Kvalitativní posun bude poté představovat mimo jiné i prodloužení doby konání této slavnosti a také rozšířený atraktivní program pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Hlavním tématem letošní automobilové slavnosti LEGENDY je oslava 100 let Československé republiky. Na prvním nádvoří areálu Výstaviště Praha před Průmyslovým palácem budou návštěvníci provedeni největší ucelenou přehlídkou unikátních historických automobilů a motocyklů.

Na své si však přijdou také milovníci nákladních vozů a autobusů. Díky majitelům zajímavých sbírek bude možné spatřit mimo jiné legendární historické nákladní vozy Tatra, které vyjely v uplynulém století z výrobního závodu této značky v Kopřivnici. Svojí kvalitou, odolností a zcela ojedinělými jízdními vlastnostmi pak šířily slávu této značky v desítkách zemí světa. Mezi těmito exponáty bude i Tatra 111.

Zdroj: oficiální zdroj


Pamětníci mohou na slavnosti LEGENDY také zavzpomínat na doby, kdy československé silnice zdobily autobusy značky Škoda 706 RTO, které byly vyráběny v kooperaci podniků LIAZ a Karosa mezi lety 1958 a 1972. K vidění však bude i jejich nástupce, moderní autobus řady Š, rovněž vyráběný v podniku Karosa Vysoké Mýto od roku 1961. Mezi historickými vozy značky ŠKODA nebudou chybět příkladně modely 1000 MBX nebo populární kabriolet Felicia, který vloni oslavil kulaté 60. narozeniny.

Zdroj: oficiální zdroj


Celkově by expozice věnovaná počátkům motorismu v naší zemi měla představit až 100 významných exponátů pod širým nebem, které budou historickým průřezem jednotlivých dekád celého století, tedy od roku 1918 až po 90. léta, a to vše na celkové ploše cca 10 000 m2 prvního nádvoří Výstaviště Praha.

Návštěvníci se budou moci seznámit s významnými domácími automobilovými značkami, jakými byly příkladně Laurin&Klement, Praga, Wikov, Tatra a Škoda. Rozsáhlé expozici by měly dát edukativní charakter také velkoplošné vizuály, na kterých budou připomenuty největší osobnosti z řad českých průmyslníků z oboru automobilismu. Zajímavostí bude rovněž výstava vozů, které se v tehdejší Československu distribuovali přes prodejní síť Tuzex. Historické automobily a motocykly uplynulého století však bude možno vidět i dalších rozsáhlých pavilonech automobilové slavnosti LEGENDY 2018.

Součástí letošního ročníku slavnosti LEGENDY bude rovněž uvedení zajímavé knižní publikace Davida Minaříka s názvem VOLANT – Láska na celý život, která se formou autobiografie věnuje bohaté závodní historii automobilového závodníka Zdeňka Halady. Knihu bude možné na slavnosti nejen zakoupit, ale také si ji nechat od této legendy motorsportu 60.-70. let osobně v rámci autogramiády podepsat.

Zdroj: oficiální zdroj


Automobilovou slavnost Legendy bude v roce 2018 provázet motto:

Elegance. Styl. Vášeň. Inspirace.

Vstupenky je možné pořídit už nyní a navíc se slevou – stačí kliknout ZDE.

Více informací naleznete na www.legendy.cz.

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události