Zahraničí

Vyrážíte na dovolenou? Připravte se na pekelné kolony a uzavírky

Vyrážíte na dovolenou? Připravte se na pekelné kolony a uzavírky
Zdroj: Thinkstockphotos

Pokud se o víkendu chystáte vyrazit na silnice, obrňte se pořádnou dávkou trpělivosti, tento víkend začínají v nejlidnatější německé spolkové zemi a v částech Nizozemska prázdniny, mnoho lidí tak vyrazí jako každý rok k moři. Cestu navíc komplikuje celá řada uzavírek.

V německé spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, která je v Německu nejlidnatější, začínají tento víkend prázdniny. Kromě Bavorska a Bádenska-Württenberska jsou v ostatních spolkových zemích všechny školy již zavřeny. Prázdniny začínají také v části Nizozemska.

"Dle zkušeností z loňského roku se dá očekávat zvýšený provoz na severojižních trasách směřujících k moři," upozorňuje Besip.

Cestu navíc komplikují uzavírky, jedna z těch významnějších je na dálnici mezi Německem a Rakouskem, až pravděpodobně do 20. července se bude od 21:00 do asi 5:00 uzavírat část dálnice A8 mezi exity Trainstein a Bad Reichenhall na trase Salzburg - Mnichov.

Související obsah

V Chorvatsku se navíc opravuje hlavní letní turistická trasa, dálnice A3 vedoucí od Maďarska na Záhřeb, upozorňuje Besip. Silničáři tam vyměňují starý asfaltový povrch za nový, doprava je vedena jedním pruhem v protisměru. Zejména v pátek večer a v sobotu se tak tvoří dlouhé kolony.

Další zdržení naberete na Krčki mostě, kde je kvůli opravám snížena rychlost na 60 kilometrů v hodině.

Související obsah

Besip také upozorňuje řidiče mířící do Slovinska, aby neporušovali předpisy. Ve Slovinsku se totiž například nesmí během kontroly vystoupit z vozidla bez pokynu policisty. Dalším specifikem je, že za projetí na oranžovou hrozí pokuta a při předjíždění musí auto celou dobu blikat.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události