Domácí

Ve vysokých teplotách trpí i naše auta. Jak je ochránit?

Ve vysokých teplotách trpí i naše auta. Jak je ochránit?
Zdroj: Profimedia

Ve vysokých teplotách často trpíme nejen my, ale také naše auta. Extrémně horké počasí proto může nepříjemně zaskočit také řidiče. Statistiky dokládají, že riziko nehody v rozpáleném autě je až o třetinu vyšší, než za optimální teploty.

Pokud je auto příliš dlouho vystaveno přímému slunečnímu záření, mohou se na něm dokonce roztopit veškeré plastové části, uvádí portál TVNoviny.sk. To se stalo anglickému turistovi, který na dovolené v italském letovisku Caorle nechal u pláže zaparkované auto. Když se k němu po pár dnech vrátil, své auto ani nepoznal.

Odborník proto radí, že pokud chceme i v extrémních teplotách jezdit pohodlně, musíme auto před jízdou důkladně vyvětrat a doplnit chladicí kapalinu. To oceníme zejména v případě, že musíme nečekaně na delší dobu zastavit, například v zácpě na silnici.

Mimo jiné je také velice důležité mít správně nastavenou klimatizaci. Teplota ve voze by měla být přibližně o 6-7, maximálně 8 stupňů nižší, než je teplota venku.

Související obsah

Proti slunci mohou pomoct také sluneční fólie do auta, které dokáží pohltit až 80 % slunečního záření. Pokud řidič nemá možnost zaparkovat ve stínu, je dobré alespoň při krátkodobém parkování zastavit zadní částí kolmo ke slunci.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události