Parkoviště

VIDEO: Parkoviště se říti k zemi. Tuny betonu pohřbily několik aut

Patrové parkoviště v Irvingu na předměstí amerického Dallasu nevydrželo tíhu zaparkovaných aut a zhroutilo se. Dvě propadlá patra pohřbila v sutinách dvě desítky aut. Podle záchranářů naštěstí v troskách nezůstal žádný člověk.

"Nejdřív jsme slyšeli obrovský hluk, pak se zvedl oblak prachu. Doufal jsem, že v těch autech nejsou žádní lidé,“ popsal pro televizi Fox4 Tommy Richardson, který má kancelář přímo proti parkovacímu domu.

Záběry ukazují auta naskládaná na sobě, visící ze zbytků parkoviště a zničená troskami. Nejdříve se propadla velká čtvercová část horního patra a po několika hodinách se zhroutil i další kus garáže.

Zdroj: liveleak.com

Patrové parkoviště sousedí s domem, kde má ordinace hned několik lékařů. Ti okamžitě vyrazili na pomoc a snažili se zjistit, jestli v pasti neuvízl nějaký člověk. "Pokud nás slyšíte, křičte,“ volali do sutin. "Všichni jsme pak mlčeli a poslouchali, nikdo se ani nepohnul," popsal jeden z lékařů Jeff Schiefelbein.

Záchranné týmy, které pak trosky prohledávaly, žádné lidi nenašly.

Zdroj: liveleak.com

Hasiči oznámili, že sutiny po prvním kolapsu pohřbily 21 aut. Celou stavbu zajistili a v částech, které zůstaly stát, postupně doprovázeli řidiče k jejich vozům. Řadě z nich se podařilo z parkoviště odjet. Ostatní ale měli kvůli narušené statice smůlu.

Budova byla postavena v 80. letech, zatím není jasné, proč se zřítila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Parkoviště

Důležité Události