Ředitelství silnic a dálnic

Dálniční svodidla zachraňují životy, ta poničená ale nestíhají opravovat

S neobvyklým problémem se potýká Ředitelství silnic a dálnic. Podle jihomoravských policistů totiž ohrožuje bezpečnost řidičů, protože nestíhá včas opravovat poničená svodidla na dálnici D1. Problémem má být hlavně nedostatek lidí.

Dálniční svodidla v mnoha případech při haváriích zachraňují lidské životy. Třeba na dálnici D1 na Žďársku zastavily kamion ve středovém pásu a nepustily ho do protisměru. Nikomu se tak nic nestalo.

Podle jihomoravských policistů ale Ředitelství silnic a dálnic svodidla poškozená po nehodách nezvládá opravovat dostatečně rychle. První problémy se objevily už před rokem. "Odeslali jsme dopis na ŘSD s upozorněním na nebezpečná místa na dálnici," vysvětlil mluvčí policie Bohumil Malášek.

Ředitelství silnic a dálnic problémy přiznává, prioritně se prý ale zabývá opravami středových svodidel a až poté těch na okrajích dálnice. "Pokud jde o svodidla na pravé straně, tak ta nejsou až tak klíčová, to neznamená, že bychom je pouštěli ze zřetele, ale jsou až v druhé vlně oprav," říká mluvčí ŘSD Jan Rýdl s tím, že problémem je hlavně nedostatek pracovníků.

Související obsah

"Je důležité, aby ochranná svodidla nevykazovala známky poškození, protože následně neplní dostatečně svoji funkci, a mohou být pro účastníky i nebezpečná," upozorňuje koordinátorka Besip Veronika Vošická Buráňová.

Ředitelství silnic a dálnic už slíbilo, že na opravy poničených svodidel nasadí více lidí i techniky.

David Pik/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události