Hasiči

VIDEO: Tady jde o vteřiny! Zásah u vážné nehody pohledem hasičů

Ostrý výjezd, co nejrychlejší trasa k místu srážky a náročné vyprošťování vážně raněného. To vše přímo z pohledu zasahujících hasičů. Záběry zachycují záchranu raněných po vážné nehodě, která se minulý týden stala na 175. kilometru D1 u Domašova na Brněnsku.

Zahraniční mikrobus jedoucí směrem na Brno naráží zezadu do návěsu kamionu. Šest zraněných, z toho dva těžce! Na místo vyrážejí záchranáři a je povolán i vrtulník.

K nehodě okamžitě startují i tři jednotky jihomoravských hasičů. První zásahový vůz minutu a šest vteřin po vyhlášení poplachu… Hned za ním vyjíždí cisterna. „Hoši, zase si máknem,“ hlásí jeden ze členů posádky. Pak už se vůz žene směrem k dálnici.

Hasiči dostávají hlášení, že zraněný řidič mikrobusu zůstal zaklíněný za volantem, takže ho budou muset z totálně zdeformované kabiny vystříhat.

Jak je vidět na záběrech, tahle práce rozhodně není nic jednoduchého. Hasiči se okamžitě domlouvají, jak budou postupovat. Vše musí šlapat co nejrychleji, přesto trvá přibližně hodinu, než se muže podaří vyprostit pomocí akumulátorových a hydraulických nůžek, rozpínáku, střihače pedálů a rozpěrných válců.

Video ukazuje i komunikaci a spolupráci se záchrankou a posádkou vrtulníku. Poté, co jim hasiči zraněného předají, ještě pomůžou odtahovce s úklidem silnice. Až pak se varcí na základnu.

Na sestřih jejich akce se podívejte sami. Nezbývá než dodat: Respekt!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události