Zahraničí

Ford Marilyn Monroe jde do aukce. Herečka se v něm vdávala

Ford Marilyn Monroe jde do aukce. Herečka se v něm vdávala
Zdroj: Profimedia

Sběratelé historických aut se mohou radovat. Ford Thunderbird, který vlastnila herečka Marilyn Monroe, jde do aukce. Auto pochází z roku 1955, herečka ho vlastnila šest let, než ho darovala k narozeninám. Aukce proběhne v listopadu v Los Angeles.

V americkém Los Angeles proběhne 17. listopadu aukce Fordu Thunderbird, který patřil slavné herečce Marilyn Monroe. Herečka Ford koupila v roce 1955 a podle aukční síně s ním řídila na svou svatbu s dramatikem a prozaikem Arthurem Millerem v roce 1956, informoval britský deník Dailymail.

Krátce před svou smrtí v roce 1962 vůz herečka darovala k osmnáctým narozeninám Johnu Strasbergovi, synovi režiséra Leeho Strasberga.

Související obsah

Černý dvousedadlový vůz byl restaurován, největší pozornost však byla kladena na zachování originálních dílů. Některé části automobilu zůstaly neporušeny. Interiér Fordu je černobílý a má najeto téměř 49 tisíc kilometrů. Střecha vozu je odnímatelná.

Odhadovaná cena Fordu se pohybuje od 190 000 do 380 000 liber (v přepočtu od pěti do deseti milionů korun). Ford je podle aukční síně nejen součástí historie, ale také z něj vyzařuje půvab hollywoodské legendy. "Tento úžasný černý Ford Thunderbird není jen součástí automobilové historie, ale také z něj vyzařuje půvab, kouzlo a tragédie pravé hollywoodské legendy," řekl Darren Julien, prezident aukční síně Julien.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události