Krádež

Přišli k autu, stálo na špalcích! Zloději kradou kola ve velkém

Další případ, kdy z auta zmizela kola, se objevil v Táboře. Zatím neznámý zloděj je ukradl ze Superbu, který byl zaparkovaný na poměrně frekventovaném místě. Případů přitom teď, kdy nastává čas přezouvání z letních na zimní pneumatiky, přibývá.

Nepříjemné překvapení čekalo na majitele zaparkovaného auta na jednom z parkovišť v Táboře. Když se po hodině vrátil ke svému autu, bylo bez všech čtyř kol.  

"Není to úplně běžná záležitost, ale stává se to právě v tomto období, kdy se připravuje přezouvání pneumatik, tedy z letních na zimní," uvedl mluvčí táborské policie Miroslav Doubek.

Odmontovat kola ze zaparkovaného auta přitom zlodějům zabere několik málo minut. Kola většinou mizí z luxusnějších značek aut. Jako třeba nedávno v Českých Budějovicích se zloději zaměřili především na BMW. Dva pachatele se ale díky městské policii podařilo při honičce dopadnout.

Související obsah

"Po kontrole zaparkovaných vozidel zjistili, že u jednoho z vozidel byly odmontovány elektrony a u dalšího vozidla bylo připraveno nářadí k demontáži kol," popsal mluvčí strážníků David Štýfal.

Zloději kradou kola z aut většinou na zakázku. Jeden z největších případů se před časem stal na Lipně, kde ze zaparkovaných aut zmizelo přesně 32 kol.

Auta stála vedle sebe na parkovišti u hotelu, kde se majitelé účastnili firemního školení. Když z něj ale chtěli odjet, našli svá auta na cihlách. Podle odborníků lze takovým krádežím zabránit, existují totiž speciální atypické šrouby, které zloději jen těžko překonají.

mom/Michaela Klárová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krádež

Důležité Události