Zloději

Nová brutální finta zlodějů! S luxusními auty si neberou servítky

Nová brutální finta zlodějů! S luxusními auty si neberou servítky
Zdroj: Policie Bloemendaal

Bastardi! Tak takhle počastoval zloděje majitel vykradeného BMW. Není se co divit, svoje auto totiž našel před domem v naprosto zuboženém stavu. Lupiči použili hodně brutální metodu.

Nejdřív otevřou auto jako konzervu – vyříznou nebo prostřihnou díru do střechy. Pak skrz ni odpojí alarm, a nakonec se pěkně potichu dostanou dovnitř. Po jejich řádění nezbyde v autě nic. Hodně drsná metoda zlodějů se začala šířit v Nizozemsku. Nejspíš je jen otázkou času, kdy ji převezmou zlodějské gangy i v dalších evropských zemích.

Řadu případů hlásí policisté například z okolí Bloemendaalu, vilového městečka pár kilometrů na západ od Amsterdamu. Od konce srpna má místní policejní oddělení v evidenci minimálně devět podobných případů. Právě v takových čtvrtích si zloději vytipují luxusní BMW, kterým se pak v noci střechou prostřihávají dovnitř. Řádění probíhá rychle a potichu většinou přímo před domy nic netušících majitelů zaparkovaných aut.

Proč zloději postupují tak brutálně? Přesně ví, kde mají “bavoráky“ slabinu. V místech, kde rozříznou střechu je možné vyřadit alarm, aniž by vydal sebemenší zvuk. Následně rozbijí okno a do auta se dostanou zadními dveřmi, informuje například deník Haarlems Daagblad.

To, co se děje pak, je už smutná klasika. Zloději berou vše, co můžou zpeněžit – airbagy i s volantem, rádia a navigace i se středovým panelem, cokoliv cenného, co majitel uvnitř nechá.


Podívejte se, jak dopadlo jedno z vykradených BMW:

Vypadá to, že zloději přesně vědí, u kterých modelů BMW lze nový trik na odpojení alarmu použít.

Automobilka už o slabině ví, ale neprozradí, jakých modelů se týká. Nechce nenapovídat dalším kriminálníkům. "Pro naše zákazníky je to samozřejmě extrémně nepříjemné. Oprava následků znamená vysoké náklady," citoval mluvčího BMW Andrewa Masona nizozemský web AD.nl. Podle něj automobilka věnuje zabezpečení velkou pozornost a zloději musí elektronický systém dobře znát.

Oprava auta po jejich řádění vyjde na tisíce eur, navíc těžko říct, jak se k takové díře ve střeše postaví pojišťovna.

Experti potvrzují, že si zloději hledají stále nové způsoby, jak se dostat do zamčených a zabezpečených aut. Někteří používají sofistikované metody, jiní na to jdou brutální silou. Každopádně v řadě případů auta do detailů znají. Dokážou například navrtat dveře na centimetr přesně v místech, kde přetnou jediný kabel.

Zlodějské gangy auta cíleně rozebírají a podobné slabiny hledají. Hlavně u luxusních aut se jim to vyplatí. Když na podobný postup přijdou, návod se pak rychle šíří. BMW nebo třeba audi či volkswageny patří obecně mezi zloději k oblíbeným značkám.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události