Robot

Robotí stopařka profrčela Českem, za týden zvládla 1700 kilometrů!

První robotí stopařka Matylda je po týdnu cestování v cíli - tedy v Pelhřimově. Místo dvou set kilometrů ale stopem z Jablonce nakonec ujela více než 1700 kilometrů a navštívila během cesty desítky různých míst.

Stopařka Matylda dorazila ve středu odpoledne po dlouhém putování do Pelhřimova. Poslední řidič ji přivezl z Kladna. Při stopování pokaždé pozdravila a poprosila o svezení. Jenže jindy ani ne tříhodinová dvousetkilometrová cesta z Jablonce do Pelhřimova se jaksi protáhla.

Matylda nakonec stopovala celých sedm dní. Projela křížem krážem celé Čechy a podívala se i do Polska. Navštívila desítky měst a v nich školy, školky, hospody, radnice a další místa. Přespávala u těch, které si stopla a ze svého výletu posílala fotky na sociální sítě.

Robotí stopařka se během cesty nabíjela přes solární panely. Přestože měla Matylda svoji dětskou sedačku a dokonce i pláštěnku, aby při stopování nezmokla, nevyhnuly se jí menší technické problémy, které museli opravit ti, které si stopla. Nakonec ale vše zvládla.

Související obsah

A ujela neuvěřitelných 1718 kilometrů. Což je pro představu jako zhruba z Prahy do chorvatské Rijeky a zpět. Matylda teď bude zaslouženě odpočívat v pelhřimovském muzeu rekordů jako první robotí stopařka v Česku.

pez, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události