USA

Hrdina při pomoci obětem požáru roztavil auto. Co na to Toyota?

Hrdina při pomoci obětem požáru roztavil auto. Co na to Toyota?
Zdroj: Instagram

Zdravotník se snažil pomoci lidem, které ohrožuje smrtící požár v kalifornském Paradise. Musel při tom obětovat své milované auto – pick-up Toyota Tundra. Plameny doslova roztavily některé části a sežehly celý bok. Auto ale svému majiteli zachránilo život.

Allyn Pierce pracuje jako zdravotní bratr na jednotce intenzivní péče v nemocnici v městečku Paradise. Svoje auto miluje, vymazlil si ho, dokonce mu dal přezdívku Pandra, vymyslel mu logo a založil profil na Instagramu. Teď ale o Pandru skoro přišel, stejně jako o svůj dům a málem i o život.

Pierce se totiž aktivně podílel na evakuaci lidí, které v Paradise ohrožuje největší požár v historii Kalifornie. Z nemocnice odvážel ohrožené pacienty a při jedné z jízd hořícím městem se ještě se dvěma kolegy dostal do pasti. V tu chvíli jen sledovali, jak oheň požírá auta před nimi a blíží se.

Zdroj: Instagram

V poslední chvíli jejich toyotu vysvobodil z plamenů buldozer, který jim prorazil cestu ven. “Moje auto mi dnes doslova zachránilo život,“ komentoval pak Allyn děsivé chvíle.

Přestože málem přišel o život i o auto, Pierce znovu vjel do hořícího města a pomáhal dalším lidem. Nemocnice skončila v plamenech a personál musel zřídit provizorní stanoviště na nedalekém heliportu. Nakonec se podařilo všechny zraněné dostat pryč.

Allyn odmítá, že by byl hrdina. "Je to naše práce. Každá sestra, zdravotník i policista, kteří tam byli, dělali jen svou práci,“ komentoval dramatické okamžiky.

Jak dopadla jeho Pandra nejlépe dokládají snímky zveřejněné na Instagramu.

Plastové díly jsou totálně roztavené – oheň na pravé straně zničil zrcátka i kryty světel (které prý pořád fungují), zkroutil karoserii kolem předních světlometů a pořádně do hněda sežehl bílý lak. Pneumatiky prý naštěstí žáru odolaly.

Zničené auto samozřejmě není to nejhorší, Pierce kvůli požáru přišel o dům i o práci.

Snímky zničeného auta a příběh jeho majitele však vyvolaly na sociálních sítích vlnu solidarity. Lidé mu vyjadřují obdiv, děkují za hrdinství a dokonce založili fond na podporu jeho rodiny, která žije v požárem zničeném Paradise. Během tří dnů poslalo peníze přes 500 lidí, dohromady nasbírali v přepočtu víc než půl milionu korun.

Zdroj: Instagram

A zareagovala i Toyota. Americká divize automobilky Allynovi na instagramu přislíbila nový vůz! Ocenila, že riskoval svůj život i svůj pick-up, aby odvezl lidi do bezpečí a vzkázala, že se o vůz nemá obávat. “Bude nám ctí, dát vám nový,” vzkázala Toyota USA.

Reportáž TV Nova o ničivých požárech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu USA

Důležité Události