Transformers

Filmové hvězdy: 4 camara, která hrála v sérii Transformers

Filmové hvězdy: 4 camara, která hrála v sérii Transformers
Zdroj: Barrett-Jackson

Hitem chystané aukce v americkém Scottsdale budou čtyři žlutočerné Chevrolety Camaro. Nejde o obyčejné kousky, ale o filmové hrdiny. Všechny čtyři vozy si totiž zahrály v sérii Transformers, kde se postupně vystřídaly v roli “čmeláka“ Bumblebee.

Autoboti jsou bytosti, které se mohou z robotů změnit v auta. A právě na žlutočerné Camaro se maskoval jeden z hlavních hrdinů celé série – Bumblebee.

Roli si postupně střihlo několik aut, teď se sejdou v Arizoně, kde 19. ledna během aukce získají nové majitele.

První ze čtveřice “čmeláků“ hrál autobota Bumblebee v původním filmu Transformers z roku 2007. Tam se takhle proměnil z otlučené klasiky v moderní káru:

Šlo o speciálně postavenou předprodejní verzi páté generace legendárního Chevroletu, která se dostala na trh až dva roky poté.

Stejný vůz si jen s menší úpravou zahrál i v druhém filmu Transformers: Pomsta poražených.

Druhým kouskem, který se bude dražit, je hvězda pokračování Transformers: Odvrácená strana měsíce. Model se sportovním paketem SS dostal tmavší žlutou barvu, tmavší kola a širší pruhy.

Pro následující film Transformers: Zánik postavil Chevrolet v roce 2013 nejagresivnejší Bumblebee Camaro. Zamračené úzké světlomety byly předzvěstí šesté generace modelu.

Poslední Camaro, které jde do aukce, bylo v roce 2016 upravené pro film Transformers: Poslední rytíř.

Všechna čtyři auta mají motor V8, automatickou převodovku a pohon zadních kol.

Aukční dům Barrett-Jackson víc podrobností nezveřejnil. Pouze uvádí, že vozy nejsou po filmových úpravách schváleny pro běžný provoz a na silnici tak nesmí. Prodávat se bude celá sada čtyř vozů pěkně pospolu a dražitelé samozřejmě sází hlavně na sběratele.

Související obsah

Celý výtěžek má jít na charitu. Dostane ho neziskovka Operation Homefront, která se stará o americké válečné veterány a jejich rodiny. Snaží se je po nasazení v bojích zapojit zpět do běžného života.

Kdo by se chtěl ve žlutočerném krasavci skutečně prohánět po ulicích, musel by si sehnat Camaro ve speciální edici, kterou automobilka General Motors představila v roce 2011. Za 3000 dolarů se dal pořídit paket, který na Bumblebee proměnil klasické Camaro - dostal žlutý lak i černé pruhy, dvacetipalcová černá kola s logem autobotů na krytech šroubů i typické křídlo.

Chevrolet Camaro každopádně není jedinou verzí žlutého autobota. V komiksové předloze se měnil na stařičký Volkswagen Brouk. A stejnou podobu má i v aktuálním filmu Bumblebee, který se jako prequel vrací v historii ságy na začátek a věnuje se příběhu tohoto autobota a jeho příchodu na Zemi. Hlavní hrdinka Brouka najde v bídném stavu na vrakovišti a dostane ho k 18. narozeninám...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Transformers

Důležité Události