Nehoda

Samořiditelné auto srazilo robota a "zabilo" ho! Nebo to bylo jinak?

V Las Vegas řeší kuriózní nehodu, kterou média nazývají střetem umělých inteligencí. Samořiditelné auto tam na technologickém veletrhu srazilo humanoidního robota. Podle odborníků prý při nehodě chybovaly oba stroje. Robot na to doplatil nejvíc - je na odpis.

Společnost Tesla amerického podnikatele, vynálezce a filantropa Elona Muska řeší další problém. Autonomní vozidlo, které se má správně vyhnout každé překážce na silnici, srazilo humanoidního robota. Podle společnosti Promobot, které patřil, byl jejich výtvor v nehodě nevinně.

Není to ale tak úplně pravda. Robot se přesouval mezi halami veletrhu CES. Měl se držet výhradně na chodníku, navzdory pokynům sjel ale do silnice. Po srážce s autem, které vezlo čtyři pasažéry, je na odpis.

Internetem ale kolují i teorie, které nehodu zpochybňují. Podle některých byla nafingovaná, robota někdo "poslal" autu do cesty úmyslně a pak ho pomocí lana strhl ve chvíi, kdy tesla projížděla.

Související obsah

Veletrh CES, kde k nehodě došlo, je každý rok jednou z nejočekávanějších akcí pro technologické nadšence. Nejen výrobci mobilních telefonů na něm každý rok odhalí nejžhavější novinky. Letos je na něm k vidění například mobilní aplikace, která dokáže věrně oscannovat jakýkoliv 3D předmět a obraz rozhýbat.

Tesla Model S slibuje, že se v autonomním režimu překážkám na silnici vyhne. Systém autopilota už v minulosti selhal několikrát. Výrobce proto varuje majitele, že i v autonomním režimu se musejí věnovat provozu a "autopilota" jistit.

Související obsah

pez, Háta Sassmannová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nehoda

Důležité Události