Nehoda

Spletl si auto s drezínou. Podnapilý cizinec omylem vyrazil po kolejích

Spletl si auto s drezínou. Podnapilý cizinec omylem vyrazil po kolejích
Zdroj: Policie ČR

Prý si neuvědomil, že jede po kolejích. Urazil 150 metrů a teprve pak mu to došlo... Z trati už se však s poškozeným autem už nedokázal dostat. Chyba mohla stát 52letého řidiče život, dispečer naštěstí zastavil přijíždějící vlak včas, jen půl kilometru před uvázlou oktávií.

Zvláštní cestu si v pondělí večer vybral cizinec za volantem Škody Octavia. V hustém sněžení odbočil ze silnice u středočeských Mokrovrat na koleje.

“Ve večerních hodinách přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o vozidle, které se nachází na kolejích, 150 metrů od železničního přejezdu ve směru na obec Mokrovraty. Oznamovatel si všiml, jak z kolejiště poblíž přejezdu svítí světla od nějakého auta,“ popsala kuriózní případ mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Související obsah

Na místo vyrazila hlídka z Dobříše. Dvaapadesátiletý řidič nejdřív vypověděl, že si z ničeho nic uvědomil, že jede po kolejích. Prý z nich chtěl vyjet, to se mu však nepodařilo. “Následně doběhl k silnici a požádal posádku projíždějícího automobilu, aby zavolali na linku 112. Odtud pak směřovala informace strojvedoucímu, který stihl zastavit vlak asi půl kilometru před vozem značky Škoda Octavia,“ dodala mluvčí.

Později prý šofér policistům přiznal, že si v hustém sněžení spletl křižovatku s přejezdem, a proto odbočil doleva. Zmatenému cizinci hlídka naměřila 0,94 promile alkoholu...

Na kolejích muž u škodovky prorazil olejovou vanu, jeho auto museli vyprostit hasiči.

Policisté cizinci na místě zabavili řidičák, teď se bude zpovídat z přestupku. Při zvláštní nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události