Předjíždění

Kamioňák předjížděl na plné čáře, autobus uhnul na poslední chvíli!

Pouhé centimetry dělily od srážky předjíždějící kamion a protijedoucí autobus. Řidič české přepravní společnosti ohrozil hned několik lidí. Agresivní jízdou u hraničního přechodu Strážný se zabývají čeští i němečtí policisté.

Dopravní předpisy tomuto českému šoférovi kamionu zřejmě nic neříkají. Naprosto ignoroval zákaz předjíždění přes plnou čáru. Od srážky chyběly centimetry. Řidič protijedoucího autobusu uhýbal na poslední chvíli.

Nebezpečný manévr se odehrál nedaleko německého Mitterdorfu. Agresivní jízdou se proto zabývají jak čeští, tak němečtí policisté. Podle nich by se šofér mohl zpovídat i z obecného ohrožení.

"My na základně zjištěných podkladů předáme tuto informaci přes centrum společného mezinárodního centra, které je ve Schwandorfu," informoval policejní mluvčí Milan Bajcura.

Nad agresivním chováním kroutí hlavou i profesionální řidiči. "Je to naprostá zhovadilost, protože podle těchto řidičů potom soudí ostatní a všichni stejní nejsou," stěžoval si jeden z nich. "Je to sprosté," prohlásil další. Nejde přitom o ojedinělý případ.

"V loňském roce zemřelo na jihočeských silnicích deset osob v důsledku viny řidiče nákladního vozidla, což je meziročně o osm více než v roce předchozím," uvedl koordinátor BESIP Václav Kovář.

Nejčastějším přestupkem řidičů kamionů je nedodržení rychlosti. Přitom na dálnici mohou jet maximálně 80 kilometrů v hodině. O tom se přesvědčil i štáb TV Nova, s maximální povolenou rychlosti si šoféři příliš hlavu nelámou. Během deseti minut natočili hned tři kamiony předjíždějící osobní auta. Jeli přitom stokilometrovou rychlostí.

Vladimír Hoť/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události