Opilý řidič

Opilý řidič byl mimo, zapomněl, že dýchal. "Lihových" nehod přibývá

Více než čtyři a půl tisíce dopravních nehod loni způsobili opilí řidiči - to je o téměř čtyři sta víc než rok předtím. Opilců za volantem neubývá ani letos a dokládá to poslední případ z Pardubicka. Šofér tam byl tak mimo, že ani nevěděl, že se podrobil dechové zkoušce.

Hlídce strážníků řidič po zastavení tvrdil, že měl kafe. Pokud tomu tak bylo, je to jen půlka pravdy. Pětašedesátiletý senior měl v dechu tolik alkoholu, že to odpovídá dvanácti panákům.

"Strážníci muže zastavili s podezřením, jestli nemá zdravotní potíže," popsala mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová. Byla to ale těžká opilost, což se ukázalo při dechové zkoušce. Šofér se dvěma promile totiž po chvíli zapomněl, že do přístroje dýchal.

Muž jel v takovém stavu za bílého dne, naštěstí se mu každý vyhnul. Za každou sedmou smrtelnou nehodu, která se stala loni, přitom může opilec za volantem.

Třeba v Doubravicích na Pardubicku v listopadu zemřel třiadvacetiletý spolujezdec, který jedno dítě měl a druhé bylo na cestě. V druhém autě zemřel muž, na kterého čekaly doma dokonce potomci tři.

Související obsah

Policie dvaadvacetiletého řidiče nyní obvinila hned ze dvou trestných činů. Podle vyšetřovatelů měl v krvi přes promile alkoholu, v těle drogy, jel nebezpečně rychle a vůz měl propadlou technickou kontrolu. Trvalé následky na zdraví mít mladík nejspíš nebude. Zato může v kriminále strávit až deset let.

V nejbližších měsících s ním začne soud a jeho obhájce bude pravděpodobně jen těžko hledat polehčující okolnosti.

pez, Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události