Domácí

Za nebezpečné předjíždění hrozí Čechovi v Německu i doživotí!

Policie ve středu zadržela dvaapadesátiletého řidiče kamionu, který v lednu nebezpečně předjížděl přes plnou čáru a málem se srazil s autobusem. Stalo se to v Německu kousek za českými hranicemi. Na muže byl vydán eurozatykač a za pokus o vraždu mu hrozí doživotí.

Nad bývalým řidičem vsetínské přepravní společnosti sklapla klec. Odpoledne si pro něj do jeho bytu na Brněnsku přišla policie. "Na základě evropského zatýkacího rozkazu došlo dnes k zatčení dvaapadesátiletého muže," potvrdila mluvčí policie Lenka Sikorová.

Českého řidiče německá policie viní z pokusu o vraždu. Riskantním předjížděním totiž ohrozil další řidiče, zbytek života tak může strávit za mřížemi.

Vše zachytila kamera na konci ledna nedaleko hraničního přechodu Strážný. Od srážky s autobusem chyběly centimetry. Navíc bylo štěstí, že v něm už neseděly děti, které řidič vysadil chvíli předtím v nedaleké vesnici.

"Musel jsem autobus strhnout úplně na pravou stranu, chybělo málo a sjel bych ze srázu," popsal řidič autobusu Franz Heinzl.

Související obsah

Agresivní řidič dostal krátce po incidentu výpověď. "My jsme udělali to, že jsme rozvázali poměr a teď nevím, co se v tom děje," sdělil jednatel společnosti Mirkostar Miroslav Vítek.

Česká policie ho teď předá kolegům z Německa. Tam by měl být až do zahájení procesu ve vazbě. Řidič z Brněnska je nejspíš prvním Čechem, kterému v zahraničí hrozí za předjíždění tak vysoký trest. To německý řidič, který se s autobusem nedávno otáčel na naší dálnici a také ohrozil řadu lidí, může v Česku počítat maximálně se zákazem řízení a pokutou.
 

Jan Socha/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události