Zahraničí

Kdo je lepší za volantem? Podle dat z pojištovny je jasno! ANKETA

Kdo je lepší za volantem? Podle dat z pojištovny je jasno! ANKETA
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Nekonečný spor o tom, jestli lépe řídí muži, nebo ženy, neustále vyvolává hádky. Data britské pojišťovací společnosti ale hovoří jasně, ženy mají tendenci řídit bezpečněji, díky tomu mají také méně nehod než muži.

Po analýze dat zohledňujících více než sedm miliard najetých kilometrů přišla britská pojišťovací společnost insurethebox s odpovědí na otázku, které pohlaví je na tom na silnicích lépe.

Ukázalo se, že ženy řídí bezpečněji, zejména se to týká překračování rychlosti. To je jednou z hlavních příčin dopravních nehod, uvádí analýza. Muži podle analýzy překračují rychlost téměř dvakrát častěji než ženy. Tento faktor se nejvíce projevuje mezi mladými řidiči od 17 do 25 let.

Velké množství nehod se stává v noci, kdy je výrazně snížena viditelnost. Data ukazují, že muži stráví v noci na silnicích o 28 % více času než ženy.

Téměř celá čtvrtina nehod, které firma zaznamenala, se stala mezi půlnocí a pátou hodinou ráno. Díky tomu, že muži v tuto dobu tráví na silnicích více času, jsou častějšími účastníky nehod.

Společnost insurethebox nabízí po bezpečně ujetých mílích bonusy. Ženy získávají o 9 % více bonusových mil než muži. Rozdíly se navíc navyšují u mladších řidičů mezi 17 a 24 lety, kde je to dokonce o 11 % více.

U starších řidičů se ale rozdíly stírají, ženy i muži mezi 41 a 80 lety získávají totožný počet bonusových mil.

Související obsah

"Rychlost je jedním z největších faktorů, které ovlivňují bezpečnost jízdy a nad kterým má řidič kontrolu. Ale zdá se, že je to také největším rozdílem v bezpečnosti jízdy u mladých řidičů. Muži se tak mohou výrazně zlepšit, když sundají nohu z plynu," zhodnotila manažerka komunikace společnosti insurethebox Naomi Littleová.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události