Domácí

Řídil pod vlivem drog, policii chtěl utéct po poli. Skončil ve vazbě

Policisté už třikrát za poslední měsíc chytili za volantem muže, který řídit nesmí. A navíc pod vlivem drog. Teď už řídit nebude, skončil totiž ve vazbě.

Devětadvacetiletý muž chtěl před týdnem ujet hlídce městské policie v centru Hradce Králové. Na kruhovém objezdu se snažil odtlačit auto stojící před ním. Z vozu vystoupil až poté, co na něj strážník vytáhl služební zbraň.

Jeho zatím poslední jízda u obce Vlkov skončila neúspěšnou snahou ujet policejní hlídce, při které muž i s vozem skončil na poli. Hned poté z auta vyskočil a dal se na útěk. "Policista po půl kilometru muže doběhl a muž se vzdal," uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Dobrou fyzičku ale zřejmě nemá. Při běhu se tak zadýchal, že na místo musela přijet záchranka. "Byli jsme voláni pro bezvědomí, na místě se toto nepotvrdilo," řekl mluvčí záchranářů Ivo Novák.

"Muž byl převezen do nemocnice na vyšetření, kde lékař neshledal důvody k jeho hospitalizaci," informovala Kormošová. V jeho krvi koloval pervitin. Následně recidivista skončil v policejní cele. Jen za poslední měsíc ujížděl policistům už třikrát.

Související obsah

"Policisté podali podnět na uvalení vazby," řekl Kormošová. Tomu státní zástupce vyhověl a muž si teď pravděpodobně nějakou dobu za volant nesedne.

Obviněný muž má v trestním rejstříku už 11 záznamů, za které byl nepodmíněně odsouzen dohromady na 14 let. Teď mu zřejmě další roky přibudou. "Za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," dodala Kormošová. Zatím má zakázáno řídit do roku 2026.

Vladimír Hoť, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události