Zábava

Policisté jen zírali: Řidič místo kola použil skateboard!

Hodně vysokou míru kreativity projevil 52letý šofér, který vyrazil do ulic Opavy s originálně upraveným vozíkem. Když nebylo k dispozici kolo, pomohl si skateboardem. Policejní hlídka ale neměla pochopení.

Posilnil se francovkou, za stařičkou Felicii Combi zahákl vozík a vyrazil. Řidič z Opavy nejspíš velmi nutně potřeboval převézt rozměrný náklad, a tak se s tím nemazal – chybějící kolo na přívěsném vozíku nahradil skateboardem.

Originální souprava se sice dala do pohybu, jenže v ulicích Opavy dělala pořádný rozruch. Skate totiž o silnici drhnul tak, že v asfaltu nechával rýhy.

 

To pochopitelně upoutalo pozornost policejní hlídky. Felicii s vozíkem policisté zastavili v úterý před polednem. A nestačili se divit. "Místo kola vozíku spatřili policisté skateboard, který za sebou zanechával v povrchu vozovky rýhy. To však nebylo veškeré zjištění této silniční kontroly a výčet zjištěných skutečností je vskutku dlouhý," popisuje policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Zaprvé je tu ten skateboard.

Zadruhé: Orientační dechová zkouška řidiče vykázala víc než 1,2 promile.

Zatřetí: Na autě byla registrační značka, kterou má policie v evidenci odcizených.

Začtvrté: Auto ani vozík neměly platnou technickou kontrolu.

"Řidič doznal policistům požití francovky a odůvodnil jej léčebným účinkem," doplnila mluvčí.

Související obsah

Svérázný šofér se pak musel podrobit lékařskému vyšetření, policisté mu sebrali řidičský průkaz i techničák od auta. Ke všem prohřeškům mu nejspíš přičtou ještě poškozenou komunikaci v několika ulicích Opavy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zábava

Důležité Události