Silnice

Těmto místům se vyhněte! PŘEHLED nebezpečných silnic v Česku

Těmto místům se vyhněte! PŘEHLED nebezpečných silnic v Česku
Zdroj: Profimedia / Allianz

Do mapy nejrizikovějších úseků českých silnic přibylo v roce 2018 hned 17. míst. Která jsou ta nejhorší? Podívejte se na přehled a mapu.

Na jediné křižovatce se během loňského roku staly tři vážné nehody, čtyři lidé se při nich těžce zranili. Místo, které leží východně od obce Suchdol v okrese Kutná Hora je nejnebezpečnějším úsekem, který vloni přibyl do mapy rizikových míst na českých silnicích.

Nejrizikovější úseky průběžně hledá a upozorňuje na ně projekt Automapa Allianz. Tohle je 10 nejhorších míst, která do mapy přibyla během loňského roku:

1. Nejtragičtější úsek je na středočeské silnici I/2 vedoucí z Kutné Hory přes Kostelec nad Černými lesy do Prahy. V katastru obce Suchdol, na křižovatce východně od města, loni došlo celkem k 6 nehodám, z toho tři byly vážné. Čtyři lidé si odsud odnesli těžká zranění, 8 lidí utrpělo lehká. Až na jednu nehodu, ke které došlo v neděli, se všechny odehrály během pracovního týdne.

2. Tragická nehoda, která stála život 4 lidi, se v listopadu stala v Jihočeském kraji v katastru obce Předotice na křižovatce silnice I/4 při nájezdu na E49. Na stejném místě se už v létě odehrála jiná nehoda. Celková bilance dvou vážných nehod, čtyř mrtvých, dvou těžce a dvou lehce zraněných vynesla této lokalitě nelichotivé druhé místo.

3. Třetí nový nejrizikovější úsek a zároveň druhý nejhorší ve Středočeském kraji identifikovala Automapa Allianz na silnici I/12 při vjezdu do obce Rostoklaty na Kolínsku. V jihovýchodním cípu obce se loni v červnu a červenci odehrály dvě nehody, ze kterých 6 osob vyvázlo s těžkými zraněními. Obě se staly v brzkých ranních hodinách.

4. Hned šest nehod se vloni stalo v tragickém úseku u Nových Heřminov na silnici I/45 mezi Bruntálem a Krnovem v Moravskoslezském kraji. Tři lidé při nich bohužel zemřeli, další člověk utrpěl těžké poranění a šest si odneslo lehčí zranění.

5. Výpadovka I/4 ze Strakonic směrem na Volyni, Vimperk a dál na Šumavu. Nedaleko Hoštic v katastru obce Nemětice s volni staly tři nehody s tragickou bilancí: 2 mrtví a 2 těžce zranění.

6. Silnice vedoucí z Chomutova na Klášterec nad Ohří má nejhorší úsek u Málkova. Vloni se tam staly čtyři vážné nehody, při kterých se čtyři lidé zranili těžce a tři utrpěli lehčí zranění.

7. U Miroslavi na silnici I/53 mezi Znojmem a Pohořelicemi v Jihomoravském kraji se vloni staly hned čtyři nehody. Bilance? Smrtelná zranění: 1, těžká zranění: 2, lehká zranění: 2.

8. Dvě vážné nehody se staly u Stružné na frekventované a hodně rizikové spojce I/6 z Karlových Varů na Prahu. Jeden člověk tam zemřel, dva utrpěli těžká zranění a osm lidí se zranilo lehce.

9. nejrizikovější místo, které přibylo vloni na tragickou mapu je opět v jižních Čechách, na silnici I/19 mez Milevskem a Táborem. U Opařan se staly dvě vážné nehody, dva lidé při nich utrpěli vážná poranění, další dva vyvázli s lehkým zraněním.

10. Jde o druhý tragický úsek na silnici I/12 vedoucí mezi Prahou a Kolínem. Zároveň jde o třetí černý bod, který na mapu přibyl ve Středočeském kraji. U Vrabčan se v stejném úseku staly dvě nehody se třemi těžce a čtyřmi lehce zraněnými.

Mapu s kompletním přehledem nejrizikovějších úseků českých silnic najdete ZDE.

Mezi nejnebezpečnější úseky se v roce 2018 zařadily hned tři nové lokality ve Středočeském a Jihočeském kraji, po jedné v Moravskoslezském, Ústeckém, Jihomoravském a Karlovarském kraji.

Automapa Allianz je celorepublikovou studií nehod na dálnicích, rychlostních silnicích a silnicích I. třídy. Vychází z databáze nehod evidovaných Policií ČR. Úsek je zařazen do mapy, pokud se v něm stanou minimálně dvě navzájem nezávislé dopravní nehody s těžkými zdravotními následky nebo smrtí, mezi nimiž nebyla vzdálenost větší než 100 metrů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události