Policie

Řidič musel svoje auto dohánět stopem. Našel ho nabourané!

Řidič musel svoje auto dohánět stopem. Našel ho nabourané!
Zdroj: Policie ČR

Kuriózní a hodně podezřelou nehodu vyšetřují od úterý policisté na Prostějovsku. Bouračce totiž předcházel dost zvláštní příběh. Posuďte sami:

Pětapadesátiletému řidiči se na dálnici D46 u Prostějova údajně porouchala dodávka značka Renault. Zastavil mu šofér malého náklaďáku a nabídl pomoc s odtahem. "Když řidič dodávky zjistil, že poruchu není schopen sám rychle opravit, rozhodl se pro přivolání odtahové služby. V tom však na místě zastavil neznámý muž s přesně nezjištěným malým nákladním automobilem a nabídl se, že porouchané vozidlo odtáhne," upřesnil policejní mluvčí František Kořínek.

To zní ještě docela pravděpodobně. Ale to, co následovalo, už trochu připomíná grotesku: Muž z náklaďáku zahákl porouchaný vůz na lano a než druhý šofér stihl sbalit výstražný trojúhelník, vydal se na cestu. Přitom si prý nevšiml, že do dodávky její majitel nestihl nastoupit. Ten tak zůstal na místě a zíral, jak mu auto mizí z dohledu.

Za záhadným "pomocníkem" se nakonec vydal stopem. Ve chvíli, kdy své auto po třech kilometrech dohnal, bylo nabourané ve svodidlech. Neznámý řidič náklaďáku pak vůz odvázal z lana, omluvil se za nehodu a ujel.

Související obsah

Taky se vám to zdá trochu přitažené za vlasy? Nicméně přesně tak majitel dodávky popsal celou událost policii. Ta teď okolnosti nehody vyšetřuje a hledá i podivného pomocníka.

Škodu na havarované dodávce vyšetřovatel vyčíslil na 20 tisíc korun, poškozená byla i svodidla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události