Domácí

Ohlášená akce řidiče nezpomalila, policie vybrala kolem milionu

Třetí ročník Speedmarathonu, což je policejní akce, která je zaměřená převážně na dodržování rychlosti, je minulostí. Policejní statistici ale stále ještě kroutí hlavou nad některými "rekordmany", kteří se před policisty prohnali opravdu vysokou rychlostí.

Jestli někdy někdo pochyboval o smyslu luxusních policejních bouráků, které mají pod kapotou 400 koní a dokážou jet 250 kilometrů v hodině, Speedmarathon potvrdil jejich potřebnost. Přestože byla akce na dodržování rychlosti dopředu nahlášená, kolem policejního superbu se prohnal řidič dvoustovkou.

"Naměřili mu 205 kilometrů v hodině," uvedla mluvčí policie Magda Vlčková. Aby ho dohnali, sami museli vyrazit rychlostí 222 kilometrů v hodině. Za bezesporu nebezpečnou rychlost zaplatí řidič ve správním řízení. "Hrozí mu 10 tisíc a roční zákaz řízení," doplnila Vlčková.

Dokonce ani v Německu nejel během Speedmarathonu nikdo rychleji. I když uhánět 120 na šedesátce nedaleko Mnichova byl také nebezpečný počin. Řidič dostal na místě pokutu v přepočtu 7000 korun.

A zběsile jezdili řidiči i v obci. 92 kilometrů za hodinu jel řidič ve Lhotě u Vestína, 96 kilometrů v hodině zase řidič v audi v Chvalči nedaleko Trutnova.

Související obsah

Další řidič zase vyrazil i s doprovodem přes Libčany na Královéhradecku. Bezpečnostní pásy považovali za zbytečnost, na třicítce jel senior o 17 kilometrů v hodině rychleji a jeho auto navíc mělo devět měsíců propadlou technickou.

Ani dopředu ohlášená akce nepřiměla řidiče k dodržování předpisů. Celkem je to stálo na pokutách kolem jednoho milionu korun.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události