Domácí

Pod vlivem drog srazil chodce. Teď mu hrozí až výjimečný trest

Hrozba až dvacetiletého vězení, případně i výjimečného trestu visí nad mužem, který loni v létě v Uherském Hradišti ujížděl policii a přitom vjel do podchodu plného lidí. Jednoho chodce přitom vážně zranil. Zdrogovaný řidič navíc při zásahu najížděl do policistů a v autě měl kompletní varnu pervitinu.

Policie řidiče původně obvinila z trestných činů těžké ublížení na zdraví a násilí proti úřední osobě, ale později právní kvalifikaci značně zpřísnila na pokus o vraždu, těžké ublížení na zdraví a výrobu a držení omamných látek.

Pětatřicetiletý muž pod vlivem pervitinu hlídce ujížděl kvůli drobnému přestupku. Uherským Hradištěm, kde je rychlost místy omezena na třicítku, se řítil až stokilometrovou rychlostí. Po několika minutách se dostal do slepé ulice, která končí podchodem pro pěší.

„Jedná se o muže, který má v rejstříku trestů devět záznamů a není držitelem žádného řidičského oprávnění,“ řekla TV Nova Lenka Javorková, policejní mluvčí Zlínského kraje.

Úzkým průchodem pod železniční tratí řidič nakonec projel. Jednoho seniora při zběsilé jízdě vážně zranil, další čtyři ženy a dítě jako zázrakem zraněním unikly. Jeho agresivní jízda skončila až o 13 kilometrů dál, kde sjel do sadu. Tam pak agresivně najížděl proti policistům, kterým se ho podařilo zadržet až po několika výstřelech a za použití taseru.

Související obsah

Muž, který nedávno přešel z vyšetřovací vazby do věznice za spáchání jiné trestné činnosti, teď hrozí až dvacetiletý pobyt za mřížemi, případně výjimečný trest.

Zdenek Čík/mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události