Domácí

Sanitka jela za pacientem, ohrozil ji taxík jedoucí v protisměru!

Pardubická policie pátrá po taxikáři, který ohrozil sanitku záchranářů spěchající za pacientem. Jela téměř 130, když proti ní na čtyřproudé silnici vyjel taxikář v protisměru. Chybělo málo a mohlo dojít k velkému neštěstí.

Dá se předpokládat, že za volantem taxíku obvykle sedí profesionál, který zná všechny předpisy. Tohle je ale šílený přešlap řidiče z povolání. Silnice se mírně stáčela, takže auto nebylo možné hned zaregistrovat.

"Takovouto situaci naši záchranáři rozhodně nepamatují," zhodnotil pardubický záchranář Aleš Malý. Řidič sanitky se rychle snažil dostat co nejdříve doprava. Sanitní vůz jel v inkriminovanou dobu zhruba 130kilometrovou rychlostí.

Člověk za volantem taxíku musel ohrozit desítky dalších lidí. Silnice je tady frekventovaná a jezdí se tu až 80. Posádka měla namířeno za pacientem. Stačilo málo a záchranáři by potřebovali pomoc sami. Jednalo se o výjezd k akutním bolestem na hrudi.

"V tuto chvíli po řidiči pátráme," sdělil mluvčí policie Jiří Tesař. Za jízdu v protisměru hrozí řidičům pokuta do 10 tisíc korun a zákaz řízení na jeden rok.

V tomhle případě měli všichni štěstí, bohužel se to ale nedá říct o pardubických strážnících. Ti měli za podobných okolností v ulicích města vážnou nehodu. Hlídka před několika dny mířila prověřit pokus o vloupání.

"Vozidlo jelo do křižovatky na zelenou se zvukovým a světelným výstražným zařízením," popsal mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora. I tak jim auto jedoucí zprava zkřížilo cestu. Oba strážníci byli zkontrolováni v nemocnici. Už jsou doma, nicméně stále zůstávají v pracovní neschopnosti.
 

Petr Brzek/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události