Závodní okruh

Zloději v Trutnově ukradli závodní speciál! Škoda je 1,5 milionu korun

Závodní auto zrekonstruované pro závody na okruhu ukradli zloději v Trutnově. Škoda je nejméně jeden a půl milionu korun, po pachatelích pátrá policie.

Závodní speciál zmizel v noci na středu z areálu v Trutnově, ve kterém sídlí několik společností. Areál není oplocený ani uzamčený, takže zloději nemuseli překonávat plot nebo uzamčené brány.


Je velmi pravděpodobné, že zloději byli na krádež velmi dobře připravení. Podle policie věděli, že s autem po silnici jet nemohou a že ve firmách zrovna nikdo není. Přijeli velmi pravděpodobně i s nákladním autem, na které Nissan Skyline museli naložit. To zabere mnohem víc času, než kdyby se do auta dostali násilím a odjeli s ním.


Škodu majitel vyčíslil nejméně na jeden a půl milionu. Závodní speciál, dříve nastříkaný modře, byl určený primárně na závody na okruhu a k takzvanému driftování. Byl zřejmě ukradený na objednávku. Nejcennější totiž není to auto jako celek, ale drahé jsou hlavně jednotlivé komponenty, které tam majitel namontoval. Například motor nebo převodovka mají cenu mnoha set tisíc korun.

Související obsah


Policisté po zlodějích pátrají, hrozí jim trest v délce až osmi let. Pokud byste tento závodní speciál někde zahlédli, ozvěte se policii na linku 158.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Závodní okruh

Důležité Události