Dálnice

Dálnice D1 byla 13 hodin uzavřena. Bagry bouraly most. VIDEO

Cekem 13 hodin trvala noční uzavírka dálnice D1 na Vysočině. Dělníci bourali další most, který vedl nad nejstarší českou dálnicí. Výjimečnou demolici si nenechaly ujít stovky lidí. Někteří tam dokonce i nocovali. Zato řidiči museli na objízdné trasy.

V sedm večer byla dálnice D1 u Velkého Meziříčí bez aut. Místo ní po ní jezdili nakladače a bagry. Vše se připravovalo k demolici 40 let starého mostu.

V osm večer už začaly bourací práce. Šichta začala i panu Sotorníkovi. Ten měl před sebou dlouhou noc. V kabině bagru si udělal pohodlíčko. Most rozbourával jen tak v ponožkách. "Během noci se mi určitě bude chtít spát," řekl TV Nova bagrista David Sotorník.

Podle stavbyvedoucího Jiřího Cupla bylo nasazeno šest pásových bagrů. "Most demolují pomocí bouracích kladiv a demoličních kleští," řekl TV Nova stavbyvedoucí.

Na bagrovou symfonii se přišla podívat snad půlka Velkého Meziříčí, stály tam stovky zvědavců. Někteří si u mostu udělali celonoční piknik. Nechyběly ani pivo a slivovice.

Související obsah

Po šesti hodinách byl most konečně dole. Práce ale ještě nekončily. Jeho zbytky musely bagry rozdrtit tak, aby se daly snadněji odvést.

V osm ráno měl pan Sotoník s dalšími pěti bagristy konečně hotovo. Most byl zbourán a jeho trosky odvezeny. Dálnice byla po 13 hodinách s hodinovým předstihem znovu průjezdná.

Živo tu bude i v příštích dnech. Na místě právě zbouraného se totiž hned začne stavět most nový. Hotový by měl být už v listopadu.

vbo, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události