Karvinsko

Nedbal deště ani snížené rychlosti v obci! Piráta zachytila kamera

Velmi riskantní jízdu předvedl řidič osobního auta v Petřvaldu u Karviné. Jak smyslů zbavený začal předjíždět jiná auta, přičemž ohrozil několik dalších řidičů. Rozhodovaly centimetry. Případ už vyšetřuje policie.

Nebral v potaz mokrou silnici ani to, že projíždí obcí, kde platí padesátka. Řidič se řítí výrazně vyšší rychlostí navíc v protisměru, kam přejel zřejmě přes plnou čáru. Zleva objížděl ostrůvky a vjížděl do zatáčky.


Jeho bezohlednou jízdu zachytila palubní kamera. Ze záběrů jeho je jasné, že ohrozil nejméně sedm aut. “Objevily se tam automobily, které byly skutečně ohroženy, a v podstatě jen díky jejich duchapřítomnosti nedošlo k dopravní nehodě,“ zhodnotil dopravní expert Roman Budský.


“Záběry již mají k dispozici dopravní policisté, kteří video z palubní kamery zanalyzují a udělají vše proto, aby řidiče identifikovali,“ sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Související obsah


Šofér se dopustil celé řady přestupků, hrozit mu může ale i vězení. “Dá se to kvalifikovat jako takzvané nedovolené předjíždění, za to mu hrozí jednoznačně 7 bodů, pět až deset tisíc korun pokuta a 6 až 12 měsíců zákaz řízení. Myslím si, že bychom se mohli pohybovat i na bázi trestního zákoníku a to by pro řidiče znamenalo nepodmíněný trest,“ doplnil Budský.


Piráti na silnicích i dálnicích vytáčí denně ostatní řidiče a co víc, hazardují s životy svými i ostatních. Hodně nebezpečný kousek předvedla před rokem mladá řidička na sjezdu z obchvatu Třince. Zřejmě nevydržela pomalou jízdu za kamionem a přes dvojitou čáru začala předjíždět. Pak nepochopitelně strhla volant doleva.

Související obsah


Podobné drama se odehrálo předloni loni v jihlavském tunelu, kde je zakázáno předjíždět, ale nedbal na to šofér rumunského kamionu. “Měl jsem tři vteřiny na to zareagovat, když jsem uviděl kamion v protisměru v tunelu. Bylo to asi největší štěstí, které jsem měl,“ zhodnotil řidič osobního auta, který se jen těsně vyhnul nehodě.


Martin Novák v Brně v roce 2013 vytlačil svým jaguarem dodávku se šesti lidmi na svodidla. Ta havarovala a dva cestující utrpěli zranění. Měl si za to odsedět šest a půl roku, vězení se ale nedožil, zemřel na selhání orgánů.
 

Lucie Cochlarová, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Karvinsko

Důležité Události