Domácí

Velké plány na rozšíření dálnic, další úseky budou mít víc pruhů. PŘEHLED

Na některých českých dálnicích bývají zejména ve špičce kolony, stát se proto rozhodl ty nejvytíženější úseky rozšířit, jezdit by se tak v určitých místech mělo v celkem šesti pruzích. Rozšíření má zajistit plynulejší provoz.

Stát chce na několika úsecích českých dálnic rozšiřovat na tři pruhy v každém směru. S prvním rozšiřováním by se mělo začít už v roce 2022, další etapy pak připadají na rok 2025.

Za tři roky by mělo začít rozšiřování na celkem třech úsecích. První rozšíření bude na Pražském okruhu v úseku mezi Satalicemi a Běchovicemi, uvádí portál zdopravy.cz.

Více pruhů se dočká i dálnice D1, rozšiřovat se má v úseku mezi Kývalkou a Holubicemi, jedná se o úsek mezi 182. a 210. kilometrem. Celá akce je rozdělena na sedm úseků, modernizace by měla trvat až do roku 2028.

"Úsek D1 pod Brnem máme už připraven a pracujeme na tom, abychom začali z kraje 20. let, například úsek kolem 190. kilometru budeme rozšiřovat do 6 pruhů někdy od roku 2024," uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

V roce 2022 by se mělo také začít s modernizací dálnice D11 mezi Prahou a Jirny, což je mezi 0. a 8. kilometrem.

Silničáři se podle zdopravy.cz připravují také na modernizaci na D0 mezi Slivencem a dálnicí D5. I tu čeká rozšíření pruhů a to v úseku mezi Prahou a Berounem. Další je D8, kde by mělo být šest pruhů od Prahy až po Úžice či Novou Ves, o místě zatím není rozhodnuto.

Související obsah

Rozšíření se dočká i D10, šest pruhů by měla mít dálnice od Prahy až po Mladou Boleslav. V roce 2025 se pak počítá s dalším rozšiřováním na D11, tři pruhy v obou směrech by tak měly být až do Poděbrad.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události