Legendy

Na automobilové Legendy se chystají tisíce lidí. Výstava se koná celý víkend

Na automobilové Legendy se chystají tisíce lidí. Výstava se koná celý víkend
Zdroj: Legendy

Na pražském Výstavišti v pátek po obědě začal 6. ročník výstavy Legendy.

Více než 1300 exponátů a program s podtitulem Made in USA je lákadlo pro celé rodiny. Do areálu hned po otevření bran proudily tisíce lidí. Na své si opravdu přijdou všichni. K vidění jsou supersporty českých milionářů, sběratelské kousky automobilových nad-šenců, sportovní vystoupení, při nichž se tají dech, novinky českých prodejců a samo-zřejmě nechybí ani hry.

“Počasí nám nakonec přeje, máme opravdu radost, kolik a jaká auta se nám podařilo sehnat. A nemluvím jen o Bugatti Veyron a Chiron, to je jenom pomyslná třešnička na dortu,” říká organizátor a duchovní otec výstavy Legendy Lubor Kos.


Největší lákadlo letošního ročníku jsou zmiňovaná auta za více než 130 milionů korun. Na své si ale přijdou i milovníci amerických aut, vždyť letošní téma Legend je Made in USA. Kromě klasických korábů silnic na Výstavišti najdou i velké trucky.

Divácky očekávané jsou vždy exhibiční jízdy historických legend i unikátních skvostů. Dechbe-roucí automobily budou rozděleny do více skupin tak, aby bylo po celý den na co koukat. V pohybu uvidíme i techniku z Dakaru, odvážné piloty různých speciálů a řadu unikátních sběra-telských skvostů. Že to za volantem jde i ženám, se přesvědčíme během vystoupení nejrych-lejší ženy v české rallye Sandry Pokorné.

Svědkem premiér a novinek budeme u automobilek Mercedes-Benz a Subaru. Mercedes představí zajímavosti ze své dceřinné společnosti AMG, Subaru zas předvede výkony svých vozů v Experience parku. Citroën na legendách oslaví úctyhodných 100 let od svého založení. O budoucnosti dopravy a alternativních pohonech se dozvíme u automobilky Toyota. Jak se mění kolo u Formule 1 si můžeme vyzkoušet u Pit Stopu F1 v Shell Areně a zdela nový Ran-ger Raptor si prohlédneme u Ford - ABM Praha.

Od pátku do neděle budou v zóně Freestyle Motocrossu létat Petr Pilát, Leonardo Fini, Zdeněk Fusek, Filip Podmol a mladé naděje. Diváky snad pozdraví i Libor Podmol, který si na nedáv-ných závodech zlomil obě nohy, ale pod dohledem lékařů pracuje na co nejrychlejším návratu do sedla.

Na hlavním pódiu u Křižíkovy fontány budou po celé tři dny probíhat zajímavé přednášky. U mikrofonu se vystřídá řada osobností domácí motoristické scény se silnými příběhy a zážitky.

Časový harmonogram a podrobný program naleznete na stránce www.legendy.cz

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události