Domácí

Absolutní hazard, chodci se vrhli do silnice před houkající hasiče!

Velký hazard předvedli chodci na přechodu v Rožnově pod Radhoštěm. Do silnice vstoupili přímo před projíždějící hasičské auto, které mířilo k zásahu. Mezi chodci byla i žena s dítětem v kočárku. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Podle záchranářů nejde o ojedinělý případ.

Zapnuté majáky a hlasitá houkačka upozorňují, že hasiči spěchají k zásahu. Chodcům to ale bylo úplně jedno. Uprostřed silnice je přitom ostrůvek. Chodci se ani nerozhlédli. Hasiči museli uvést vůz do klidu. Přímo před něj se ještě vrhla i maminka s dítětem.

Vcházet na přechod pro chodce a ještě v početné skupince s kočárkem před houkající cisternu je hodně nezodpovědné. Případ se stal v centru Rožnova pod Radhoštěm. Chodci navíc porušili zákon tím, že nedovolili hasičům projet.

Záchranné složky se s podobnými situacemi nejen na přechodech prý setkávají denně. "Zvláště ti mladí mají ještě kapuci nebo mobil, sluchátka a nerozhlédnou se," popsal mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Podobný případ se stal před pár dny v Pardubicích. Záchranáři vezli k porodu těhotnou pacientku. Před sanitku se vrhla pedagožka s malými dětmi. Záchranáři museli počkat, až všechny přejdou na druhou stranu. Přišli tak o drahocenné sekundy.

"S tak nezodpovědným chováním pedagoga jsme se ještě nesetkali," sdělil mluvčí záchranářů Aleš Malý. Žena tím spáchala přestupek a hrozí jí až dvoutisícová pokuta.
 

Jan Socha/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události