Autobusy

Čtení a psaní zpráv při řízení. Někteří řidiči autobusů takto hazardují

Telefonování za volantem se stává čím dál víc zlozvykem nejen řidičů osobních aut, ale také řidičů autobusů. V reportáži se můžete podívat na nahrávky, na kterých řidiči nejen telefonují, ale dokonce si v telefonu prohlížejí zprávy.

Při porušování dopravních předpisů byl přistižen i řidič linky 167 v Praze. Autobus řídil jen jednou rukou, v té druhé měl totiž mobilní telefon. Mezi další případy patřil autobus, který byl plný lidí včetně kočárků s malými dětmi, když se řidič během cesty v jednu chvíli úplně přestane věnovat řízení - pustil volant a díval se do telefonu.

Právě takové vteřiny mohly mít pro cestující tragické následky. "No je to hrozný! To je proti bezpečnosti cestujících a myslím, že by se to nemělo tolerovat," řekla žena. "Je to vlastně skoro každý den, když to tak vidím. Já většinou jezdím 125kou po jižní spojce. Buď telefonují, poslouchají písničky, hrají si na tom," dodala další žena.

"Pokud se případně prokáže, že ten daný řidič porušil naše normy nebo nějaké dopravní opatření, tak to samozřejmě řešíme s naším nadřízeným a přijmeme potřebné opatření. Je to například sebrání odměn," řekla Alena Řeháková, mluvčí DP Praha.

Problémy s telefonování za volantem nejsou jen u řidičů městské hromadné dopravy v Praze. Řidič ohrožoval asi dvacet cestujících v Olomouckém kraji. Bez problému si během jízdy v poměrně vysoké rychlosti stihl i napsat smsku.

Související obsah

Minulý týden riskoval nejen svůj život, ale i životy cestujících šofér společnosti autobusy Karlovy Vary. I pro něj byl na trase z Litvínova do Mostu nejdůležitější mobilní telefon.

"My samozřejmě tyto záležitosti řešíme, je to pro nás jako nepříjemný, na druhou stranu i řidiči jsou lidi a bohužel tyto situace se stávají, takže v tomto případě budeme pokračovat podle interních předpisů a řidič bude samozřejmě potrestán," řekl Řekl Zdeněk Suchan, ředitel autobusy Karlovy Vary.

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Autobusy

Důležité Události