Dálnice D1

Neuvěřitelný hazard na dálnici! Muž na ní couval i jel v protisměru

Nepochopitelné jednání třiačtyřicetiletého řidiče červeného citroenu na dálnici u Vyškova zachytily bezpečnostní kamery. Řidič nejprve couval v odstavném pruhu, pak se otočil a po dálnici jel v protisměru. Policisté včas dokázali provoz na vytížené dálnici zastavit.

Řidič na dálnici zběsile manévroval v pátek 14. června v půl deváté ráno, policisté o případu informovali ale až dnes a zároveň zveřejnili videa z bezpečnostních kamer i z kamery ve voze policejní hlídky.

Na nebezpečnou jízdu červeného citroenu je hned upozornili ostatní řidiči. Ze záběrů je patrné, že řidič nejprve couval celým připojovacím pruhem na 226. kilometru ve směru na Brno. Najednou se ale rozjel dopředu a odbočil do protisměru a to v místech, kde byl navíc odstavný pruh od pravého oddělen sloupky.

Citroen jede po dálnici v protisměru, ostatní řidiči se mu musí vyhýbat a přejíždět do levého pruhu a to včetně kamionu, který se mu vyhne jen velmi těsně. Následuje záběr z jednoho z vozů, který auto v protisměru mine.

Na místo už mířila hlídka vyškovských policistů, která byla nejblíže a začala zastavovat provoz na dálnici. To záběry zveřejněné policisty také ukazují. Policejní vozidlo jelo středem dálnice a za ním ostatní vozy začaly zastavovat.

Související obsah

"Po několika minutách policisté zastavili i podezřelé vozidlo a provoz na dálnici mohl být znovu obnoven. Třiačtyřicetiletý řidič červeného citroenu byl dezorientován a své nepochopitelné jednání nedokázal rozumně vysvětlit. Jisté je, že nebyl pod vlivem alkoholu ani drog," uvedl mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

Případ vyšetřují dálniční policisté z Ivanovic na Hané pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. "Pachatelům v těchto případech hrozí až pětiletý pobyt ve vězení," dodal Šváb.

Policisté také vyzvali řidiče, které červený citroen ohrozil, a s nimiž ještě nemluvili, aby se přihlásili na linku 158 nebo na číslo 974 639 764.

Více o případu v reportáži:


 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události