Dálnice

Dálnice D3 se prodloužila o osm kilometrů. ŘSD otevřelo další úsek

Dálnice D3 se prodloužila o osm kilometrů. ŘSD otevřelo další úsek
Zdroj: TV Nova

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) slavnostně otevřelo další část jihočeské dálnice D3 mezi Bošilcem a Ševětínem na Českobudějovicku. Úsek měří více než 8 kilometrů a až do konce letošního roku bude bez poplatku.

Nově otevřený úsek navazuje na další části budované dálnice. Podle ŘSD je spojení na jih Čech v současné době nejrozestavenější novou dálnicí u nás. Nová část měří 8,1 kilometru, součástí úseku jsou i čtyři dálniční mosty a jeden podchod pro pěší.

Úsek Bošilec - Ševětín bude primárně sloužit jako náhrada stávající silnice I/3, která je ve stávající podobě již nedostačující. "Nový dálniční úsek zlepší bezpečnost provozu a zvýší rychlost i komfort cestování. Tento nový úsek nebude do konce letošního roku pro řidiče zpoplatněn," řekl 1. náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček.

Na dálnici D3 je v současné době rozestavěno dalších 30,5 kilometrů. "Jedná se především o obchvat Českých Budějovic, který tvoří úsek D3 0310/II Hodějovice-Třebonín v délce 12,6 kilometrů a úsek 3 0310/I Úsilné-Hodějovice s plánovanou délkou 7,2 kilometru," doplnil mluvčí ŘSD František Jemelka.

Související obsah

Dálnice D3 bude po svém dokončení sloužit jako hlavní dopravní tepna mezi Prahou a Jihočeským krajem s návazností na dálniční síť v sousedním Rakousku. Stále však chybí dostavět dvě třetiny. Z plánovaných 172 kilometrů je totiž v provozu pouze devětapadesát.

pan,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dálnice

Důležité Události