Domácí

Řidiči nechtěli stát v koloně, odjeli v protisměru uličkou pro sanitku

Řidiči nechtěli stát v koloně, odjeli v protisměru uličkou pro sanitku
Zdroj: zpravy@nova.cz

Nepochopitelného chování se dopustilo několik řidičů nad dálnici D7 na Kladensku, kde došlo odpoledne k nehodě osobního auta a kamionu. Aby nemuseli čekat v koloně, otočili se a v protisměru odjeli pryč uličkou, kterou ostatní řidiči vyhradili pro záchranáře. Případem se bude zabývat policie.

U Knovíze na Kladensku se kolem druhé hodiny odpoledne srazil kamion s osobním autem. Nehoda zablokovala dálnici D7 směrem na Prahu, na místě se ihned začaly tvořit kolony.

Některým řidičům se čekat ale nechtělo a svým bezohledným chováním ohrozili bezpečnost na dálnici. Na místě se otočili do protisměru a odjeli ke sjezdu uličkou, kterou ostatní řidiči vyhradili pro složky integrovaného záchranného systému.

Policie se nyní bude těmito řidiči na podnět TN.cz zabývat. "V žádném případě se na dálnici nesmí otočit a jet v protisměru, je to určitě protizákonné a nebezpečné. Policisté na místě nikdy nic takového nenařizují. Silnici jsme zcela uzavřeli, objízdná trasa vede přes Jemníky," uvedla před 16. hodinou mluvčí policie Michaela Nováková.

"Při nehodě se lehce zranil řidič osobního vozu, ročník 1994, nemáme žádné informace o tom, že by auta v uličce pro záchranáře nějak zkomplikovala příjezd sanitky. Ta na místo dorazila záhy po nehodě a projela asi v pohodě. I tak tohle ale řidiči v žádném případě dělat nesmí. Předali jsme to dopravnímu inspektorátu, který to bude řešit jako přestupek podle zákona o silničím provozu," dodala Nováková.

 

Související obsah

Zraněný mladík byl dopraven do pražské nemocnice. Mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová potvrdila, že sanitka nenarazila na problém při převozu pacienta.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události