Cesta

Jedete o víkendu na jih? Pozor na uzavírky na trase!

Jedete o víkendu na jih? Pozor na uzavírky na trase!
Zdroj: Thinkstockphotos

Pokud se o víkendu chystáte na jih, využijte pro cestu jinou trasu než přes Hollabrunn. Silnice S3 bude totiž u města v sobotu a v neděli uzavřena. Objízdná trasa bude přetížená. Také na cestě do Itálie vás čekají komplikace.

Na uzavřený hlavní tah v Rakousku upozornil BESIP. "V Rakousku se kvůli stavebním pracím zcela uzavře hojně využívaný hlavní tah (silnice S3) směrem ze Znojma na Vídeň u města Hollabrunn," napsal na facebook.

Uzavírka bude trvat od deseti hodin v sobotu 6. července až do nedělních 17 hodin. Objízdná trasa povede přes místní komunikace a bude podle odborníků hodně vytížená. BESIP proto doporučuje cestovat jinudy.

Namísto trasy přes Znojmo můžete při cestě do Chorvatska využít té přes Mikulov a poté přes Vídeň. Dá se jet také přes České Budějovice, Linec a napojit se u Štýrského Hradce.

Případně je možnost překročit hranice na Slovensko u Lanžhotu a jet přes Bratislavu a Maďarsko. Tato cesta se vyplatí především v případě, že směřujete na jih Chorvatska.

Související obsah

Komplikace vás čekají také, pokud cestujete do Itálie. "Na hraničním přechodu Kufstein (dálnice A93) je prováděna kontrola a redukce kamionové dopravy ve vybraných dnech a pro kamiony je tam vyhrazen jen pravý jízdní pruh. Tvoří se tam nárazové kolony stojících kamionů a zácpy osobních vozidel v levém pruhu," uvedl BESIP.

Okolí Innsbrucku je pro turistickou a tranzitní dopravu zcela uzavřené. Tamní radnice se rozhodla zamezit objíždění vytížené dálnice směrem do Itálie a Německa.

Stavební práce pak zpomalují provoz především na cestě do Benátek a k italskému pobřeží Jadranu. "V Itálii se totiž do roku 2021 modernizuje dálnice A4 mezi městy Palmanova a Portogruaro a v tomto důsledku dochází k přetížení v obou směrech," informovali odborníci.

Související obsah

Pozor si dejte také v Německu, kde se jede Velká cena Moto GP na závodním okruhu v Sachsenringu. Prázdniny o tomto víkendu začínají v Brémách, Dolním Sasku, Sasku, Durinsku a také na jihu Nizozemska.

Ve Slovinsku už sice dostavěli poslední úsek dálnice A4 mezi Ptují a hraničním přechodem do Chorvatska, staré mýtné brány ale ještě nejsou zdemolovány. Bourat se budou až do konce července, proto očekávejte dopravní omezení.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události