Nehoda

YouTuber si vyrazil v Batmobilu. Unikát za miliony skončil v troskách

YouTuber si vyrazil v Batmobilu. Unikát za miliony skončil v troskách
Zdroj: YouTube / Twitter

Replika Batmobilu ze série videoher Arkham Knight má pod skořepinou z karbonu desetiválcový motor z Lamborghini Gallardo. Cena přesahuje milion eur. Teď se však ukázalo, že ani Batmobil není nezničitelný.

Unikátní replika Batmobilu skončila dost neslavně. YouTuber Sebastian Delanney se s vozem před několika dny přimotal do nehody na severu Francie, po níž zbyly z vozu trosky. Z provozu ho vyřadila srážka s Renaultem Scénic.

Nejde o žádnou lacinou pouťovou napodobeninu - tento Batmobil stavěla švédská firma Caresto pod dohledem někdejšího inženýra Koenigseggu. Rám je obestavěný karbonovými pláty, kola mají průměr 26 placů, o výhled kolem vozu se starají speciální kamery, konstruktéři si vyhráli s elektronikou, zvukem i osvětlením. A hlavně: pod černým karbonem je ukrytý motor V10 z Lamborghini Gallardo s výkonem 570 koní!

Související obsah

Exkluzivní vůz vlastní Team Galag ze Saúdské Arábie, který tuhle lahůdku před třemi lety poslal na trasu milionářské přehlídky Gumball 3000.

Teď si Batmobile vypůjčil Seb Delanney, 22letý YouTuber a milovník silných vozů ze Švýcarska. Jeho cesta po Evropě vedla přes Kodaň a Londýn do Amsterdamu na akci Cars & Coffee Benelux. Jenomže skončila předčasně u Dunkerku na severu Francie.

Na jednom z nájezdů na dálnici Batmobil zastavil na stopce. A pak přišla srážka s Renaultem Scénic… Obě auta skončila v troskách.

Takto dopadl Batmobil:

A takto Renault:

YouTuber se dušuje, že za nehodu nemohl. Řidič Renaultu má ale opačný názor. “Nestalo se to přímo na dálnici, takže rychlost nebyla vysoká. Oba vozy po nehodě zůstaly stát, neotočily se do svodidel ani do protisměru, kde by mohly způsobit další srážku. Naštěstí se nikomu nic nestalo,” vzkázal Delanney ve videu, ve kterém podrobně popisuje, co se stalo.

V předchozích příspěvcích z cesty si YouTuber stěžoval na omezený výhled z unikátního vozu. Kdo skutečně nehodu zavinil, bude muset určit až vyšetřování policie.

Oprava Batmobilu si každopádně vyžádá spoustu peněz. Team Galag se už ale nechal slyšet, že udělá vše, aby ho dostal znovu na silnice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nehoda

Důležité Události