Nehoda

Řidič naboural tři auta, málem ho zlynčovali! Jel prý opilý v protisměru

Šílenou jízdu předvedl řidič na Jablonecku. Podle svědků byl silně opilý, jel v protisměru a postupně naboural tři auta. Tři lidé byli při jeho řádění vážně zraněni, včetně pravděpodobného viníka.

Téměř 50letý řidič měl se svým spolujezdcem podle policie namířeno na diskotéku do Jablonce, jenomže cestou nabourali do zaparkovaného auta. Plán změnili, otočili se a začali zběsile prchat zpátky na Tanvald. Naplno a v protisměru.

"Už jsem slyšela z dálky, že jede jako hovado. Kilíčko pade minimálně to mohlo bejt! Pak jsem slyšela jednu ránu, druhou ránu," popsala svědkyně nehody Jana Vítová. "Obrovská rána, dutá rána. Dcery přítel vyběhl k oknu a říká: 'Jéžišmarjá!' A tam ty auta sražený," doplnila další.

Zranění vylézali z aut a schylovalo se k lynči, kterému zabránili až lidé, kteří vybíhali před své domy. "Viděli toho pána, tak se do něj chtěli pochopitelně pustit. Nebylo to hezký," uvedla svědkyně. Místní ho prý totiž znají. "Každou chvíli tady jezdí vožralej," tvrdí Vítová.

"Řidič Mercedesu, který všechny tři kolize zavinil, se bez vysvětlení odmítl podrobit orientační dechové zkoušce na alkohol," informovala policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Související obsah

"Jednotky poskytovaly předlékařskou pomoc a zajišťovaly protipožárního opatření," sdělil velitel hasičského zásahu Karel Bukvic. "Na místě jsme ošetřili tři pacienty," dodal mluvčí záchranářů Michael Georgiev.

Řidič auta a další dva lidé, které měl při nehodě zranit, stále leží na traumatologickém oddělení v liberecké nemocnici. "V případě, že budou zranění účastníků dopravní nehody vážná, hrozí mu obvinění z ublížení na zdraví z nedbalosti," prohlásila Šrýtrová. Může tak skončit až na tři roky ve vězení.

Ivan Berka/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události