Krádež

Muž vysával naftu z pracovních strojů. Ukradl více než 1300 litrů

Kriminalistům z Frýdku-Místku se podařilo vypátrat a chytit při činu muže, který má údajně na svědomí řadu krádeží nafty. Palivo měl vysávat z nádrží pracovních strojů a následně prodávat dál. Celkem šlo o nejméně 1300 litrů nafty.

Šestačtyřicetiletý muž z Frýdku-Místku měl čerpat palivo z bagrů, traktorů, náklaďáků nebo cisteren. "Staveniště či parkoviště si měl vždy předem vytipovat a následně měl odcizit zhruba 1300 litrů motorové nafty z nádrží zaparkovaných pracovních strojů," popsala policejní mluvčí Eva Michalíková.

V průběhu několika měsíců měl krást na řadě míst Frýdeckomístecka. Při výslechu se policistům přiznal k jedenácti krádežím. Také k tomu, že kvůli své špatné finanční situaci následně naftu značně pod cenou prodával dál.

"Kriminalisté muži sdělili obvinění ze spáchání přečinu krádež, za což mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři roky," dodala Michalíková.

Související obsah

Podobné případy ale nejsou ničím výjimečným. Velkou škodu, tentokrát majitelům osobních aut, měl nedávno způsobit člověk, který poškozoval palivové nádrže v Prostějově. Do nádrže vyvrtal malý otvor, kterým benzín nebo nafta pomalu vytékaly.

Ve většině případů si odnesl jen část paliva, zbytek pak vytekl na zem. Proto zaměstnal i hasiče, kteří pak pohonné hmoty odstraňovali z parkovišť a silnic.

Zdenek Čík, pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události