Rekord

Kuriózní rekord aut odtahovek. Vytvořila vlak delší než půl kilometru!

Na letišti ve Vyškově padl nový a hodně kuriózní rekord. Při setkání aut odtahových služeb se tam podařilo vytvořit nejdelší odtahový vlak. Měřil více než půl kilometru. Příští rok ho chtějí zapsat do Guinnessovy knihy rekordů.

I když většina řidičů tyhle vozy nevidí ráda, ve Vyškově to vůbec neplatilo. Sjely se sem odtahovky z celého Česka, Slovenska i Maďarska. Už v pátek začaly parkovat na letištní ploše odtahové vozy všech velikostí i barev.

Třeba dvě mini odtahovky postavili z malucha a staré škodovky. Nechybělo ani československé monstrum, kterému přezdívali drtikol.

Vojenská verze tohoto kolosu utáhla stotunový náklad. V soutěži odtahováků taková síla moc platná nebyla - hrálo se především o čas.

U nehod si odtahovky konkurují stejně tvrdě jako při soutěži. Nejšikovnější řidič dokázal odvézt havarované auto do dvou minut. Po setmění zářilo vyškovské letiště na kilometry daleko.

Související obsah

Odtahové vozy se začaly řadit za sebe, aby vytvořily nejdelší odtahový vlak. Podařilo se jim stanovit zatím neoficiální světový rekord - 680 metrů.

Příští rok už budou na setkání i zástupci z Guinnessovy knihy rekordů, aby řetěz vytvořený z náklaďáků změřili a zapsali.

pez, Josef Svoboda, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Rekord

Důležité Události